Skocz do zawartości

mktr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z ogrzewaniem podłogowym.

Podłogówka na parterze, łazience na piętrze i korytarzu na piętrze. W pozostałych pomieszczeniach kaloryfery. Piec gazowy. Podłogówka na piętrze i wszystkie grzejniki, zasilane z odrębnej skrzynki  (nie na zdjęciu) działają normalnie. Podłogówka na parterze praktycznie zero. Rozdzielacz zasilający gorący, ale rury zasilające od rozdzielacza zimne. Pompa wydaje się że chodzi. Macie jakieś pomysły co nie gra? Piec dawał prawie 70 stopni bo nie był w stanie dogrzać pomieszczenia w którym jest czujnik temperatury.

 

AK

20220402_203042.jpg

20220402_203038.jpg

20220402_203032.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ ma Salus na pracę pompy? On włącza gdy temp jest niższa czy wyłącza jak przekroczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak wykonano podłączenie. Termostat posiada dwie opcje podłączenia: włączanie powyżej lub poniżej zadanej temperatury COM jest wspólny, 1 NO - styk normalnie otwarty, 2 NC - styk normalnie zamknięty

image.png.356921f1e58548b9807f313c0f3059dd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem jak można go podłączyć bo sam takowy mam jako zabezpieczenie na wypadek przekroczenia. Pytam jak to zostało u autora wątku zrobione. Obstawiam że podobnie jak u mnie.
Ja bym obstawi że pompa jest wyłączana przez salusa. Na salusie jest ustawione 30 stopni a na instalacji 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pierwsza sprawa to ten rozdzielacz jest bardziej przeznaczony do kotłów węglowych lub pelet , ale jak będzie dobrze wyregulowany i podłogówka będzie załączona non stop to tego nie odczujesz, druga sprawa to musisz sprawdzić czy rotametry coś pokazują ( przepływ ) jak nie działają to stawiałbym na pompę , zrób zdjęcie ile ,, diód " się wyświetla zawsze ma się wyświetlać zielona i za nią żółta ,  przy takim rozdzielaczu co najmniej  dwie żółte , jak pali się jedna zielona i jedna żółta to pompa mieli wodę , i jest zapowietrzona ( nie pokaże błedu ) widzę że to rozdzielacz naszej firmy więc jakby były jakieś pytania to śmiało dzwoń 606217981   pozdrawiam Tomek B .  

Instrukcja mieszacza Finish A z pompą UPM3_poprawione.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.