Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek ciśnienia a brak wycieku ?


losmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od kilku miesięcy zmagam się z CO/CWU w domu jedno rodzinnym, dom parterowy z poddaszem na całym dole podłogówka + kaloryfery u góry kaloryfery + podłogówka w łazience. kociał Vaillant ecotec pro bez zasobnika na CWU

Dom stał pond rok pusty, pierwsze uruchomienie instalacji w Maju bez problemu od tego czasu cieśninie cały czas rosło doszło do 3.0 brak wycieków. W piecu najpierw uszkodził się zawór trójdrożny kaloryfery same zaczęły grzać na max. Po wymianie zaworu i serwisie kotła, było wszystko dobrze ... do pierwszego załączenie CO zawór znów uszkodzony (przepchany) zanim serwis wymienił zawór ukręciła się oś od pompy. Po serwisie najpierw rozszczelnił się jeden kaloryfer (odciąłem od dołu) zaraz potem jeden pękł a kolejny (drabinka w łazience) leje na przyłączu.

Po odcięciu uszkodzonych kaloryferów miałem nadzieje że dotrwam do wiosny jednak pojawił się nowy problem, z pieca ucieka ciśnienie po nabici rano do 1.4bar  następnego ranka mam 1.0 co ciekawe po nabici do 1.2 kolejnego ranka też 1.0. Wycieków brak, odcinałem po jednej sekcji domu (mam kaloryfery dół, cała góra, podłogówka na dole) dodatkowo cała podłogówka sprawdzona kamerą termowizyjną czy niema przecieków. W piecu na pierwszy rzut oka też sucho.

 

Co ciekawe podczas grzania (przy nabiciu do 1.5) ciśnienie rośnie do 1.9-2.0 i nie spada. ucieka dopiero przez noc przy zgaszonym kotle.

 

Bardzo proszę o pomoc idzie zima a ja nawet nie wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spadnie ciśnienie poniżej 1bar to na zimnym kotle zmierz ciśnienie w naczyniu przeponowym kotła .

Tam powinno być ok 1-1,2 bar.

Ponadto warto sprawdzić czy wymiennik kotła szczelny - czy nie ucieka woda z instalacji przez odpływ skroplin z kotła - na zimno czasem tak się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w naczyniu ok.

Odpowiedniczki są na piętrze w rozdzielni oraz na parterze pod samym piecem w rozdzielni. te u góry były wymienione bo lały na dole sucho.

Jedynie w skrzynce od podłogówki nie ma odpowietrzników.

 

20201107_080516.jpg

Przy okazji poniżej zdjęcie rozdzielacza od podłogówki z kamery termowizyjne

Dwie pierwsze od lewej rurki z powrotów są widocznie zimniejsze nawet po kilku godzinach, ale czy to normalne ?

20201107-151209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzników auto na powrotach do kotła nie powinno być lub powinny być zakręcone.

Gdyż przez nie może być zasysane powietrze do instalacji

Temp powrotu z podłogówki zależy od wielkości przepływu - większy przepływ - wyższa temp powrotu oraz od długości pętli - dłuższa pętla, niższa temperatura powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem termopara jest przyczepiona nie do tej belki rozdzielacza co trzeba?

Oczywiście niema to związku z że spadkiem ciśnienia.

Przy tylu awariach o których wspomniałeś to obstawiam kolejny wyciek w niewidocznym miejscu no w podłodze lub ścianie. No i oczywiście źle nabite wstępne ciśnienie w naczyniu przeponowym o którym wspominał Sambor.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.