Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe sterowanie pogodowe.


nieudacznik13

Rekomendowane odpowiedzi

@Gonzo19Jak tak zrobi/zrobisz to OP pozostanie bez żadnej pompy.

Zobacz gdzie jest wpięte zasilanie OP :)

za zaworem 4d lecz przed pompą.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście że zawór może trochę przepuszczać. 

Teraz, Gonzo19 napisał:

no tak, teraz przyjrzałem się dokładniej zdjęciom, jest gorzej niż myślałem.

co tam jest tak zle zrobionę że dopiero zobaczyłeś hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nic nie piszę, bo całość jest do bani. Nie wiem kto taki układ wymyślił, ale trochę się z tym pobujasz.

chcesz poprawić, to przepnij zasilanie podłogówki z za zaworu 4D na przed zaworem 4D, wymień zawór 3D termostatyczny na 3D z siłownikiem, a 4D bedziesz sterował "wieszakami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wyciąć całą instalację aby zrobić ochronę na 3D termostatycznym.:):):)

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

chcesz poprawić, to przepnij zasilanie podłogówki z za zaworu 4D na przed zaworem 4D, wymień zawór 3D termostatyczny na 3D z siłownikiem, a 4D bedziesz sterował "wieszakami"

Przecież zasilanie podłogi już jest przed zaworem 4d...

Wystarczy zawór termostatyczny w mieszaczu wymienić na 3d z siłownikiem i sterownikiem a na 4d zadaną temperaturę podnieść do wymaganej dla grzejników typu wieszak.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę już włączyć termostaty i użytkować jak przez 4 lata bez problemu. Chciałem sprawdzić czy sterowanie pogodowe będzie działać jednak nie i trudno.  Instalacja była od początku robiona na termostaty w pokojach. I jak zauważyłem krzywa grzewcza dobrze się sprawdza z tym połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 nie jestem złośliwy, lubię z tobą pisać, i dlatego... Tak dla podtrzymania ognia.

4 minuty temu, nieudacznik13 napisał:

Wolę już włączyć termostaty i użytkować jak przez 4 lata bez problemu. Chciałem sprawdzić czy sterowanie pogodowe będzie działać jednak nie i trudno.  Instalacja była od początku robiona na termostaty w pokojach. I jak zauważyłem krzywa grzewcza dobrze się sprawdza z tym połączeniem.

Sterowanie pogodowe będzie działać, tylko sprawdź ten zawór z siłownikiem, ręcznie tak jak wspominałem wcześniej.

Ja do termostatów/zaworów na podłodze nie jestem przekonany no chyba że masz na każdej pętli czujnik w podłodze.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik jest dobrze zamontowany.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy niema luzów, i jak będzie się zachowywać po przekręceniu ręcznie trzpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma luzów jak przekręciłem ręcznie to puszczał wodę na co. A jak go zamykałem to temperatura wody spadała. W kotłowni mam gorąco jakieś 29 stopni. Kocioł pracuje od 75 do 80 stopni. Myślę że tu jest problem i dlatego tak się dzieje. Podłogówka pracuję cały czas i zaciąga wodę mimo ze jest lekkie przebicie to robi się cieplejsza woda na podłogówce.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.