Skocz do zawartości

Ling duo 25 - ustawienie nowego ślimaka podajnika

Szopman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Państwa z pytaniem i prośbą o pomoc z instalacją części wymiennych do pieca Ling Duo 25.

Korozja i uszkodzenia wymusiły wymianę rury podajnika oraz ślimaka podajnika. Według zaleceń złożyłem zamówienie na pasujące części. 

Po zainstalowaniu nowych części moje obserwacje to:
Ślimak podczas obrotu blokuje się. Ukosuje i obraca się dalej. 
Wydaje się że jest za długi. Bądź problem jest w osadzie w kolanie retortu. 

Załączam zdjęcia i film który powinien pokazać i wyjaśnić w czym problem. 
Rozważam cofnięcie ślimaka o 0,5cm bądź zeszlifowanie zęba ślimaka. 

Proszę o pomoc i wyjaśnienie czy położenie ślimaka jest poprawne.

https://www.youtube.com/watch?v=PVBJ8NXK968&feature=share

IMG_20201010_171737.jpg

IMG_20201010_171756.jpg

IMG_20201010_171759.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś co należy zrobić. Obtłuc nagar z dna kolana jeżeli jest i ewentualnie doszlifować końcówke i git. Co do nagaru. Jeżeli osadza się na dnie kolana tzn, że żar schodzi w głąb retorty. A to mocno niekorzystne zjawisko. Złe ustawienia palnika.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 10.10.2020 o 18:14, Outsider napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś co należy zrobić. Obtłuc nagar z dna kolana jeżeli jest i ewentualnie doszlifować końcówke i git. Co do nagaru. Jeżeli osadza się na dnie kolana tzn, że żar schodzi w głąb retorty. A to mocno niekorzystne zjawisko. Złe ustawienia palnika.

Dzięki za szybką odpowiedź. 

Czyli przy użyciu palnika gazowego grzać i skrobać? Można użyć dłutka i z uczuciem jak własną siostrę mogę uderzać? 

Co do ustawień palenia to jest w ogóle niemozliwe. Domek mały zużycie duże więc piec się leni. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

Dziękuję za rady. Odpowiedzi również udzielił mi serwisant doradca formy Klimosz. 

Ja jednak postawiłem na inny krok. Wepchnąłem ślimak głębiej w motoreduktor. Rykonalem znacznik na zawleczkę i nowy odwiert. Wyszło z gracją i bez szlifowania śruby ślimaka. Do tego kołnierz w podajniku nie wystaje jak na zdjęciu więc uważam że wilk syty i owca cała.

Piec działa, kopczyk równo się pojawia. W sobotę zobaczę osobiście. 

Dziękuję za rady i czujność. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Podobna zawartość

• Przez Adrian81
      Dzisiaj w nocy zerwała mi się zawleczka. Przyczyną był miał jaki powstał z węgla... Żadnych kamieni w opale...
      Czy płytka wygląda dobrze? Temperatura podajnika zawsze w przedziale 22-26 stopni

• Przez PawelZ
      Ostatnio zaczęło mi wywalać węgiel z paleniska. Wcześniej zdarzało się to sporadycznie. Teraz co chwila. Po takich akcjach był też dym w kotłowni. Ulatniał się z bocznej ściany pieca, a wiatrak pracował jak szalony. 
      Nie wiedziałem co jest grane dopóki nie usłyszałem buczenia wentylatora. Wentylator czasem się nie załącza. Jak go pchnę patykiem to idzie.
      Co ciekawe jak podczas buczenia odpalę na sterowniku tryb testu wentylatora to zaczyna się rozpędzać. Pewnie wiatrak już jest na wykończeniu i chce kupić nowy.
      Pytanie czy ktoś miał już taki przypadek i czy to czasem nie wina innego elementu ? Sterownika ? 
    • Przez szmitek
      Cześć. Od listopada posiadam kocioł Sas efekt 17kw z obrotową retorta. Dzisiaj rano brakło groszku i zerwała się zawleczka, potem zerwało kolejną. Wymontowałem cały ślimak, wyczyściłem wszystko dokładnie. Tą retorte też wyjmowałem przeczyscilem i dalej jest to samo. Nawet na sucho jak kręcę ślimakiem to jest moment gdzie go zacina i stawia bardzo duży opór. Macie jakieś pomysły? 
      Próbowałem na innym ślimaku i jest to samo. Tak jakby ten zbierak który kręci retortą nie dawał rady w pewnym momencie, jak pomogę ręką przy retorcie to ślimak zrobi obrót i znów zacina
    • Przez kacper5002
      Witam,
      Mam problem z piecem firmy opop biopel v8 z wbudowanym sterownikiem firmy tech.
      Otóż problem jest dość dziwny. Piec włącza się normalnie i wszystko działa jak należy.  Po paru minutach i po lekkim nagrzaniu, przestaje działać mi podajnik wewnętrzny na trybie automatycznym. Jak włączam go na pracy ręcznej wszystko działa.  Z tego co udało mi się odkryć (bo jestem w tym temacie kompletnie zielony) sterownik przestaje podawać napięcie do ślimaka ale tylko w trybie pracy automatycznej. Najpierw myślałem ze to wina termika więc go odłączyłem i zrobiłem zwarke. Niestety nic to nie pomogło. Sterownik normalnie pokazuje na ekranie ze załącza ślimak ale napięcie nie idzie. 
      Najbardziej dziwi mnie to że dopiero po nagrzaniu coś się zaczyna dziać. Raz odłączyłem rurę co podaje pellet do ślimaka i podłożyłem latarkę żeby fotosensor myślał ze jest plomien. I tak właśnie zostawiłem Piec żeby "chodzil" przez około godzinę. Wszystko działało perfekcyjnie (ale niestety bez prawdziwego plomienia i pelletu mnie ta zabawa nie urządza ).

Bardzo proszę o pomoc bo okoliczny serwis niestety nie chce się podjąć naprawy pieca tej marki. (Piec byl juz w domu kiedy go kupiłem)

W załączniku zdjęcie wersji sterownika

• Przez Sznycel98
      Witam,  
      Od nie dawna mam zmienione ogrzewanie z węglowego na gazowe. Zamontowali mi piec Termet Ecocondens gold plus 25kW chciałbym dowiedzieć się czy ktoś ma podobny i wie jak najefektywniej i jak najtaniej ogrzać mieszkanie. Od razu zaznaczę ze jestem laikiem  w sprawach piecy gazowych. Po prostu  chciałbym wiedzieć jak najlepiej dobrać parametry pracy pieca dla obniżenia rachunków. 
      Mieszkanie mam 63m w starej kamienic na parterze. Od zewnątrz ocieplone styropianem 10cm od wewnątrz watą  5cm (zrobil to poprzedni właściciel). Podłogi w 2 pomieszczeniach ocieplone. Posiadam 3 kaloryfery kazdy po 1.6m oraz 3 po 80cm w kuchni podłoga ogrzewana a od sierpnia podłoga ogrzewana będzie już wszędzie. 
      Chcialbym wiedzieć jak lepiej grzać mieszkanie niską  temperaturą  ale dłużej, czy ponad 52° ale szybciej? I jak dostosować się do temperatury zewnętrznej? 
      Czujnik temperatury  w mieszkaniu ustawiony na 22.6° dla małego dziecka 

Za każdą odpowiedz bardzo dziekuje 
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.