Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling duo 25 - ustawienie nowego ślimaka podajnika


Szopman

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Państwa z pytaniem i prośbą o pomoc z instalacją części wymiennych do pieca Ling Duo 25.
 
Korozja i uszkodzenia wymusiły wymianę rury podajnika oraz ślimaka podajnika. Według zaleceń złożyłem zamówienie na pasujące części. 
 
Po zainstalowaniu nowych części moje obserwacje to:
Ślimak podczas obrotu blokuje się. Ukosuje i obraca się dalej. 
Wydaje się że jest za długi. Bądź problem jest w osadzie w kolanie retortu. 
 
Załączam zdjęcia i film który powinien pokazać i wyjaśnić w czym problem. 
Rozważam cofnięcie ślimaka o 0,5cm bądź zeszlifowanie zęba ślimaka. 
 
Proszę o pomoc i wyjaśnienie czy położenie ślimaka jest poprawne.
 
https://www.youtube.com/watch?v=PVBJ8NXK968&feature=share
 

IMG_20201010_171737.jpg

IMG_20201010_171756.jpg

IMG_20201010_171759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś co należy zrobić. Obtłuc nagar z dna kolana jeżeli jest i ewentualnie doszlifować końcówke i git. Co do nagaru. Jeżeli osadza się na dnie kolana tzn, że żar schodzi w głąb retorty. A to mocno niekorzystne zjawisko. Złe ustawienia palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 18:14, Outsider napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś co należy zrobić. Obtłuc nagar z dna kolana jeżeli jest i ewentualnie doszlifować końcówke i git. Co do nagaru. Jeżeli osadza się na dnie kolana tzn, że żar schodzi w głąb retorty. A to mocno niekorzystne zjawisko. Złe ustawienia palnika.

Dzięki za szybką odpowiedź. 

Czyli przy użyciu palnika gazowego grzać i skrobać? Można użyć dłutka i z uczuciem jak własną siostrę mogę uderzać? 

 

Co do ustawień palenia to jest w ogóle niemozliwe. Domek mały zużycie duże więc piec się leni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dziękuję za rady. Odpowiedzi również udzielił mi serwisant doradca formy Klimosz. 

Ja jednak postawiłem na inny krok. Wepchnąłem ślimak głębiej w motoreduktor. Rykonalem znacznik na zawleczkę i nowy odwiert. Wyszło z gracją i bez szlifowania śruby ślimaka. Do tego kołnierz w podajniku nie wystaje jak na zdjęciu więc uważam że wilk syty i owca cała.

Piec działa, kopczyk równo się pojawia. W sobotę zobaczę osobiście. 

Dziękuję za rady i czujność. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.