Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja CO nie grzeje


Bulii

Rekomendowane odpowiedzi

I jak pomożecie coś? W kropce nadal jestem, sprawdziłem czy to ciepło w ogóle leci i dziwna sytuacja wczoraj się stała bo cała rura za kominem która prowadzi ciepło była gorąca dziś przy tej samej temperaturze jest różnica z 15 stopni na samym dole przy wylewce jest 35 a 10cm wyżej 50 stopni 

Powiem więcej wczoraj jako tako się zaczęło ciepło iść ta rurą, dziś od 12 palę dla sprawdzenia czy to idzie i właśnie jest owa różnica, może do granicy 70 stopni się to nagrzeje, już sam nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie grali   ZAKRĘĆ  to dobijanie do instalacji  upuść trochę ciśnienie   tak około 1 bara ,żeby było i zobaczymy czy ruszy

żle.jpg

i to obok na drugim wężyku też zamknij - dolewanie do kotła i strony pierwotnej wymiennika

i musi zadziałać

Edytowane przez mironw
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało

Dziwna sprawa wczoraj się nagrzały rury za kominem a dziś przy większej temperaturze na wysokości posadzki rura jest lekko ciepła.. U góry ponad 60 a przy posadzce 35 może 40 różnica 10 cm.. 

Co mi szkodzi i tak mam całą posadzkę rozwaloną, zrobię tam dziurę i sprawdzę czy nie ma wycieku choć to niemożliwe bo nie ucieka nic z wodomierza, ale to jest cholernie dziwne, żeby nie było tamtej rury nie zmieniałem jak była zrobiona 10 lat temu tak stoi bez mojej ingerencji 

Dobra chyba wiem wszystko

Wyłączyłem pomarańczową pompę i nagle rura skoczyła do 60 stopni.. 

Jak włączam ta pomarańczowa to rura za kominem wyje, dziwne to trochę bo ja zaworu z filtrem nie wymieniałem i nie obracałem tylko samą pompę, jutro dla testu obrócę wraz z zaworem  i zobaczę jaki efekt będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcia sprzed wymiany pomp i już się w tym gubię 

Wychodzi na to, że jednak jest okej wszystko, pytanie więc dlaczego kiedy włączam pompę jak są rury gorące to ciepło mi ucieka, tak wiem że pchają wodę w miejsce wyznaczone przez ułożenie ale to się kupy nie trzyma, skoro więc nie ucieka mi woda i wszystko jest ok to dlaczego to ciepło ucieka po 8h grzania gdzie przy 250m2 i przy 8 kaloryferach bez grzania podłogi nawet to do kotłowni nie dochodzi?? 

Dla potwierdzenia tego co mówię zdjęcia podsyłam 

To drugie to przed wymiana pompy pokazuje jak był na początku 10 lat temu założony zawór z filtrem 

IMG_20190907_183009.jpg

IMG_20191114_195847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bulii napisał:

o drugie to przed wymiana pompy pokazuje jak był na początku 10 lat temu założony zawór z filtrem 

i ten wymiennik też tyle ma ? płukałeś go ? a może wymiennik padł podłącz go pod powietrze i zobacz czy ma przejście tylko na jednym króćcu jaki to bojler masz tabliczke znamionową 

 

coś jeszcze mnie nurtuje że ten bojler jest żle podpięty , pomylone wężownica z wodą pitną co tłumaczy tak szybki spadek temperatury i czas nagrzewania

BOJLER.jpg

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że płukałem i czyściłem zawory wraz z wymiennikiem, korozji nie było i wyglądało wszystko okej, zawór na zdjęciu  akurat był pękniety więc został wymieniony,

Co do bojlera to rano podeślę tabliczkę wiem że to vaillant ale z pamięci nie powiem dokładnie modelu i tabliczki

Tez mi coś ten wymiennik nie pasuje, ale problem jest taki że ciepło nie dochodzi nawet do rur które go zasilają więc ciężko mi powiedzieć, jutro zrobię test od samego rana do wieczora będę palić w piecu włączę pompy po paru h i sprawdzę efekt 

Wężownice faktycznie na szybko kupiłem jak nie miałem bladego pojęcia do czego to służy i zapomniałem wymienić, jutro poszukam w domu złączek to podmienie ją jeżeli ciepło tam jakiekolwiek dojdzie 

Być może wymiennik źle założony na internecie widziałem nowe które z tyłu maja drogę wody pokazana ten nie ma więc być może jest szansa, że źle to założyłem 

A co do złego podłączenia to nie może być inaczej logicznie patrząc na te arcydzieło które cwany hydraulik zrobił, ta rura pp z której wychodzi wezownica idzie idealnie w stronę zaworu bezpieczeństwa, jeżeli to ma być tak jak mówisz to ja trace wiare w hydraulikow bo można to było inaczej zrobić bez tej plątaniny rur, jutro zresztą podeślę zdjęcia ale tak czy siak wymienię wężownice na miedź 

Edytowane przez Bulii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie idzie ta rura w otulinie może zrób jakiś schemat bo to się robi plątanina  . A tak w ogóle jak  już nie masz gazu to może wymiennik wywalić tylko pytanie gdzie i jak wysoko jest zbiornik wyrównawczy

1A.jpg

2A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno czy próbowałeś ruszyć te zawory zwrotne pod wymiennikiem - od środka z góry jest czpień  trzeba nim poruszać może się przykleił a jak jest plastykowy to go wymień .Bez przepływu nie ma grzania .

ZZM.jpg

i wyczyść filtry przy pompach

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buliiczy kominek jest niżej jak bojler i wymiennik? Jeśli tak to dlatego to nie działa że masz wymiennik  po stronie pierwotnej PUSTY  (pomarańczowa pompa) MASZ żle umieszczony zbiornik wyrównawczy , powinien być powyżej wymiennika

 a jak się nie mylę z #1 to masz to tak

22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalatorzy biorą za punkt a nie za metry

tak to powinno być skoro jest na jednym poziomie 33.jpg.1c91d54762c7f2462ddb4ef5867d3bd7.jpg

tylko co to za rury co idą w podłogę pod wymiennikiem i za bojlerem  post #34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka! Wystarczyło obrócić złote zawory i wrzatek idzie także mam się z czego cieszyć, z dobijaniem wody myliliscie się, przez te oploty leci ciepła woda bo właśnie mi zagrzewala co, z tym że zrobiły się wycieki na miedzi gdzieś lut nie złapał i jutro muszę skoczyć po lut i powiem wam czy faktycznie zagrzeje się całe co i cwu 

Mały sukces ale jak cieszy, dziękuję tej osobie która mi dała pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu pisania i domyślania i nie sprawdzić ZZ... :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz masz kierunki na zaworach zwrotnych i pompach . Przecież  były dobre kierunki ZZ i nowe  w dół a pompy pchały na wymiennik 

23 godziny temu, Bulii napisał:

plot wymieniłem na miedź jak mówiłem. 

mówisz o wężykach do nabijania/ JEŚLI TAK TO MUSISZ  wrócić do systemu rozłącznego dobijanie nie może być na stałe INSTALACJA WODY PITNEJ a C.O MUSI BYĆ PODZIELONA  i zastosowane zawory antyskażeniowe  albo od biedy ZZ . Co do tego że na wężykach jest ciepła woda no to widać przecież że to z wyjścia ciepłej z bojlera , pewnie instalatorowi się nie chciało ciągnąć zimnej z za bojlera - ale to ma swoje PLUSY możesz dobijać kocioł i stronę wtórną wymiennika nawet na gorąco i nie będzie szoku termicznego dla kominka i instalacji .

 

 No dobra to brniemy dalej teraz to jeszcze chyba brak ZZ na powrocie z podłogówki ale zdjęcia nie wyraźne -- nie chciałem Cię wcześniej dobijać  

 

no to chyba wymiennik WRESZCIE działa przeciwprądowo

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejny problem, te zawory co miałem zakręcić one doprowadzają ciepło do kaloryferów z tym że:

Ciepło dochodzi do momentu połączenia się wody od niebieskiej pompy i dalej się nie zagrzeje.. 

Grzane jest od 16 wyślę wam zaraz zdjęcia co i jak 

A i zapomniałem, ciepła woda dziwnym trafem idzie do bojlera nie od zasilania ciepłej tam skąd powinna iść a idzie od zimnej. Chyba przejdę się do tego instalatora i porozmawiam sobie z nim bo spier... robotę i ja nie będę płacić za jego partactwo

IMG_20201111_221245.jpg

received_694649321234766.jpeg

IMG_20201111_221316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wymiennik  co masz gorące skoro tak połączyłeś to tylko  na pomarańczowej pompie może być ciepło albo to nie jest połączenie z kominka , ale bojler to nie ma prawa grzać no chyba że grzałką

 A co do postu #34  to co to za rura co idzie w podłogę i jeszcze powinna być taka sama powrotna ,  bo to chyba do grzejników , zrób dokładniejsze zdjęcia z góry tych rur  lub rozrysuj  i jeszcze zdjęcie całej instalacji z kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 23:57, sambor napisał:

To jest źle, pompy mają tłoczyć do wymiennika zapobiega to ew kawitacji przy przytkanym wymienniku.

Oczywiście że żle, dodatkowo odpowietrznik aut. byłby przed samą pompą. Nie pierwsza i nie ostatnia "instrukcja" z błędami, mimo że od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.