Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana sterownika do kotła gazowego na bezprzewodowy.


gites77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem mieszkanie, gdzie poprzedni właściciel zainstalował sterownik pieca gazowego (SALUS 091FL) w idiotycznym miejscu, czyli nad kaloryferem.

W związku z tym kaloryfer musi być cały czas skręcony bo sterownik wyłącza piec podczas grzania.

Znalazłem na to rozwiązanie, że wymienię sterownik przewodowy (SALUS 091FL) na bezprzewodowy (SALUS 091 FL/RF) i położę go w innym miejscu żeby można było korzystać z kaloryfera.

Mam pytanie. Czy mogę samodzielnie wymienić sterownik? Czy nowy sterownik trzeba będzie jakoś specjalnie "skonfigurować"? Nie mówię tu o ustawieniu programów i podstawowych rzeczach. Chodzi mi to, czy są tam jakieś bardziej skomplikowane rzeczy, które będzie potrafił ustawić tylko serwisant?

 

Edytowane przez gites77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli rozumiem, że podłączam taki sterownik i ma działać. Nie muszę nic dodatkowo konfigurować?

Mam jeszcze pytanie. Czy taki sterownik ma taki zasięg, że będzie się łączył przez ścianę w budynku (np  w pokoju obok)?

Aha no i ja mam kocioł gazowy brotje heizung energy top więc chyba u mnie podłączenie będzie inne niż wysłałeś.

kocioł.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie wykonaj dokładnie tak samo jak masz teraz,bo układ wyprowadzeń tego bezprzewodowego odbiornika jest identyczny (tak przynajmniej mówi instrukcja) jak w wersji przewodowej.

Nie powinno być problemu z komunikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salus jest na baterie więc to nie to.

Jeżeli to kabel do czujnika zewnętrznego to jestem mega zdziwiony, bo nie wiedziałem, że kocioł ma coś takiego i nie wiem gdzie taki czujnik może być wyprowadzony.

Chyba jednak wezwę fachowca do podłączenia tego sterownika bo temat zaczyna mnie przerastać.

Może ten drógi kabel to uziemieni jakieś?

asdada.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz fizycznie w kotle sprawdzić do jakich zacisków idą te kable.

A gdzie chcesz mieć ten odbiornik tego nowego salusa bezprzewodowego?

Jeżeli może być w tym miejscu co teraźniejszy sterownik to podłącz go do tych samych przewodów i dodatkowo doprowadź do niego zasilanie 230v kablem z wtyczką (taki od lampki nocnej), a sterownik dasz w dogodnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy stanie się coś złego jeżeli niechcący podłączę odbiornik salusa do kabla od sondy temperatury zewnętrznej?

Nie wiem który kabel jest od sondy zewnętrznej, a który od sterownika. Troche boję sie otwierać piec i chyba wypróbuję metodę prób i błędów. Podłączę odbiornik do jednego kabla a potem drugiego i zobaczę czy sterownik załączy piec. 

 

Edytowane przez gites77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prośbą zamykam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.