Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stopień otwarcia zaworu 3D


palaczRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie stopnia otwarcia zaworu 3D. Mam w instalacji zawór 1" Afriso ARV 384 KVS 10 podłączony rurami Cu 28. W sterowniku mam ustawione, że na instalacje powinno iść 33 stopni, ale zastanawia mnie dlaczego przy takiej niskiej temperaturze zawór jest otwarty w 42% i zastanawiam się czy czegoś nie mam źle podłączonego. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć lub dać przykład w jakim stopniu powinien otwierać się zawór? Dodam, że na kotle mam ustawioną temperaturę 60 stopni, w instalacji mam wpięte sprzęgło hydrauliczne.

Dodam jeszcze, że sama instalacja pracuje poprawnie nie mam z nią problemu wszystko grzeje jak trzeba. Pytam tylko bo nie mam doświadczenie z takimi zaworami. Miałem poprzednio zawór 4D 5/4" i tam musiałem mocno dławić żeby mieć puszczone na dom 33 stopnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma prostych odpowiedzi. Skoro masz sprzęgło, to znaczenie ma jego budowa, moc, różnica masy przepływów pierwotnego i wtórnego, jaka temp spływa z układu... Może w Twoich warunkach pracy układu akurat tyle otwarcia musi być. Warto sprawdzić poprawność montażu siłownika na zaworze. W sterowniku należy też wpisać faktyczny czas otwarcia zaworu. Afriso będzie miało 120s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, palaczRybnik napisał:

W sterowniku mam ustawione, że na instalacje powinno iść 33 stopni, ale zastanawia mnie dlaczego przy takiej niskiej temperaturze zawór jest otwarty w 42%

Ważne jest ile stopni wraca na kocioł i ile stopni wraca z samej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam zamontowany raczej poprawnie - w sterowniku też wszystko ustawione poprawnie. Co do tego ile wraca na kocioł to raczej instalacja pracuje ładnie ponieważ na kotle 60 i powrót zazwyczaj też ma około 60 stopni. Co do sprzęgła to posiadam takowe - https://www.kamen.com.pl/produkty/sprzegla-hydrauliczne/sprzeglo-hydrauliczne-1-na-1/

Jaka temperatura powrotu z instalacji tego niestety nie wiem - nie mam tam czujnika, ale mogę sobie założyć jakiś przylgowy to mi da mniej więcej pogląd co i jak. 

Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.