Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie modułu Salus kl06


grzesiek__wodz

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to.... uruchamia pompę gdy którykolwiek z termostatów/siłowników zgłasza potrzebę grzania, zaś wyłącza po upływie nastawionego czasu, gdy określony obieg/lub wszystkie nakazuje zatrzymanie grzania. Ale to wszystko przy pompie podłączonej do listwy a nie do sterownika kotła. Chyba że czegoś nie dojrzałem....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.... uruchamia pompę gdy którykolwiek z termostatów/siłowników zgłasza potrzebę grzania, zaś wyłącza po upływie nastawionego czasu, gdy określony obieg/lub wszystkie nakazuje zatrzymanie grzania. Ale to wszystko przy pompie podłączonej do listwy a nie do sterownika kotła. Chyba że czegoś nie dojrzałem....?

A jak by było podłączone do kotła to jak by to działało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że mieszacz nie posiada siłownika, sterownik kotła powinien  obsługiwać jakiś termostat zatrzymujący pompę OP. Jeśli takowego nie obsługuje to powinno się zatrzymywać pracę tej pompy na wypadek zamknięcia wszystkich pętli, tym bardziej, że nie ma bajpasa co zauważył jeden z kolegów. 

W przypadku gdy sterownik kotła obsługuje termostat on/off , i na podstawie sygnału może wyłączyć pompę schemat z podłączeniem do kotła będzie ok. Jeżeli sterownik  kotła nie jest w stanie zatrzymać pompy OP , trzeba tą pompę odłączyć od sterownika kotła i podłączyć zgodnie ze schematem 1 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pastor napisał:

Tylko po pierwsze nie wiemy jak wyglada cała instalacja czy nie ma tam jakiś błędów. Po drugie jaki tam w tym kotle jest sterownik i co on potrafi. Nie wiemy nawet jak autor wymyślił sobie działanie tej instalacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor sobie raczej nic nie wymyślił , On chce żeby działało , a najbezpieczniej i najsensowniej przy instalacji mieszanej ze stałą temperaturą puszczną w podłogę  sterować pompą OP . Pomijam tu fakt,  że przy tej listwie sterującej warto zastosować termostaty pokojowe typu ERT 30 pozwalające na wykorzystanie sterowania PID w samej listwie  kl06 . Na błędy w instalacji nie mamy wpływu i na pewno podłączenie pompy OP pod listwę tych błędów nie wyeliminuje, ale pozwoli zabezpieczyć samą pompę na wypadek braku przepływu. Oczywiście przydało by się, żeby autor przestudiował instrukcję od sterownika kotła, bo może sterowanie pompami w tym sterowniku pozwala na lepsze wysterowanie tej instalacji niż samo przełączenie tej pompy bezpośrednio pod listwę kl06 

Edytowane przez besix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Pewnie miało być tu pan sobie pokręci i będzie cieplej albo zimniej u nikt się nie zastanowił jak to zrobić ze sterem kotła.
Ja mam taka listwę i termostaty których nie używam a pompa OP pracuje tylko wtedy gdy pracuje kocioł. Nie jest to idealne ale mi pasuje. I nawet kotła nie startuje od termostatu tylko w harmonogramie dziennym. Znalazłem swoje ustawienia i jest Ok. Ale przy starym kotle pompa OP pracowała cały czas tylko przepływy miałem mniejsze i temp niższa na OP.
Bez schematu i znajomosci sterownika wiele się więcej na obecna chwile nie wymyśli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzesiek__wodz napisał:


A jak by było podłączone do kotła to jak by to działało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz trzy obiegi, więc jeden z nich nie może decydować o pracy samego kotła. A więc jego praca nie może być uzależniona wyłącznie od pompy podłogowej.

Poczytaj w instrukcji sterownika nt. pomp dodatkowych 1 i 2 i ich "obsługi" jako pomp podłogowych. Na pewno będzie to wymagało doprowadzenia dodatkowych czujników do rozdzielaczy podłogówek oraz zasilania samych pomp.  I muszą być to czujniki współpracujące ze sterownikiem kotła a nie z listwą. Do ustalenia, jak je logicznie i rozsądnie wykorzystać.  Rozumiem, że do sterownika masz dodatkowo moduł ST66P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.