Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik bardzo słabo grzeje


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu tak biednie ? Kilka zeta i głowice można kupic . Sprawdzales czy jest odpowietrzony . Podnies tyl czyli przeciwna strone od podłączeń I odpowietrz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że hydraulik nie skończył roboty na finito.... Zamontował i dalej radź sobie Pan sam... 

Zanim zaczniesz szarpać w górę ten grzejnik, to sprawdź poziomicą czy jest spadek od odpowietrznika, to zasilania. 

Woda może lecieć, ale nie jest powiedziane, że bańka powietrza nie stoi w zasilaniu lub powrocie... 

Zakręć ten grzejnik, który grzeje, a wtedy większe ciśnienie pójdzie do tego nowego... 

Jeżeli grzejnik nie ma spadku, to delikatnie go podnieś po stronie odpowietrznika. 

Ja odpowietrzam zawsze na wł pompie, ale z tego co czytam nie wszyscy to preferują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

Szkoda, że hydraulik nie skończył roboty na finito.... Zamontował i dalej radź sobie Pan sam... 

Ja odpowietrzam zawsze na wł pompie, ale z tego co czytam nie wszyscy to preferują. 

Śliwki można zbierać jeżdżąc wokoło drzewa na rowerze ale lepiej się zatrzymać . Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie musi być zapowietrzony, może monter prawa fizyki chciał złamać, woda idzie tam gdzie ma możliwość. 

@Hermogenes zawsze można pomachać gałęziami, same spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to źle... Strona odpowietrznika musi być wyżej od zasilania. 

7 mm to sporo... Uważaj jak będziesz próbował go unieść po stronie odpowietrznika, aby zasilanie / powrót się nie rozczelniło. Widać, że tam nie ma dużo miejsca na takie dzialania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pionowego odpowietrznika coś leci ? Woda uzupelniona ? Jak zakrecisz ten obok grzejnik coś się dzieje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zakręcić wszystkie grzejniki . Odpal pompke I spuszczaj wode powoli z tego grzejnika . On albo jest tak zapowietrzony albo zatkany . Dziwne to trochę bo zgrzewy nie wygladaja na przesadnie rozgrzane by skleic swiatlo rurki . Kolejnie delikatnie zmniejsz przeplyw przez ten pierwszy grzejnik , moze on po prostu podbiera cala wode I nie daje tyle na tamten . Takie kryzowanie trzeba by zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ten wcześniejszy grzejnik grzeje pomimo złego pochylenia  to fart, ale ten drugi ( nowy) powienies unieś do odpowietrzenia...Masz rozgrzane CO, to nawet lepiej, bo zwieksza się ciśnienie w układzie i łatwiej odpowietrzyć... Zakręć również inne grzejniki zanim zaczniesz odpowietrzać, ale najpierw grzejnik pod odpowiednim spadkiem ma być ( o ile Ci się uda go unieść) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość powinna pójść w pionowy odpowietrznik , fakt tam malo miejsca by na bank odebral calosc ale powinien chociaż większość puścić . Druga sprawa to to że są dwa na cienkiej rurce I trzeba je odpowiednio zdlawic . Dalej pochylenie grzejnika no i jego budowa tj garby są wyżej niz odpowietrznik w grzejniku ten z malym otworkiem . Dla tego trzeba go podnieść I przegonic powietrze przy czestym jego upuszczaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Trener40 napisał:

No to źle... Strona odpowietrznika musi być wyżej od zasilania. 

7 mm to sporo... Uważaj jak będziesz próbował go unieść po stronie odpowietrznika, aby zasilanie / powrót się nie rozczelniło. Widać, że tam nie ma dużo miejsca na takie dzialania... 

Celowo jest tak zrobione, żeby sie automatycznie odpowietrzało przez odpowietrznik na pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamontowałem używany zawór kulowy który niby był otwarty a był zamknięty, mało prawdopodobne ale zdarza się.Wczoraj na bojlerze zamontowałem automatyczny odpowietrzik a bojler był zapowietrzony. Takie złośliwości rzeczy martwych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dziś postanowiłem zając się tym grzejnikiem wiec,zakręciłem górny motylek  i odkręciłem te śrubę miedzy motylkiem a grzejnikiem,nie wiem jak to się fachowo zwie,ale zadziałało wyleciało sporo powietrza no i troszkę wody po rozpaleniu w kotle grzejnik bardzo dobrze grzeje,chyba należy zamontować odpowietrznik na tym grzejniku,oczywiście  na zasilaniu tak mi się wydaje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.