Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawa wentylacji w starym domu


adamu
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez adamu,

Rekomendowane odpowiedzi

Rolety też nie do końca rozwiążą problem, są zbyt blisko okna i przestrzeń miedzy nimi, a oknem mocno się nagrzewa, trochę pomaga podparcie rolety od dołu i pozostawanie kilku górnych paneli nie domkniętych, ważna jest też powierzchnia okna w stosunku do kubatury pomieszczenia, okno to jednak mostek termiczny i przepuszcza nam ciepło w obydwu kierunkach. Sam mam problem z nagrzewaniem się sypialni latem i szukam rozwiązania, na tą chwile wydaje się, że sprawdziła by się markiza, która zacieni okno i umożliwi swobodny przepływ powietrza pod nią, ale estetyka takiego rozwiązania jest wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rolety i latem sie sprawdzaja. To nie jest to samo co klima - to oczywiste - ale jest lepiej. Na dzien rolety zasloniete okna zamkniete. W nocy wietrzenie. W domu obecnie 24-25C.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest kanał do wentylacji poddasza.
To jest kanał wentylacyjny, do wentylacji parteru i pierwszego piętra Twego domu.

Przegroda (którą dokładnie jeszcze rozrysuje), służy do oddzielenia kanału ssącego od wyrzutowego wentylatora.
W otwór poniżej przegrody wpinasz wejście wentylatora, natomiast w otwór powyżej przegrody wpinasz wyjście wentylatora.

ps.
Przy okazji, czy takie koszty podzespołów będą Cię satysfakcjonowały.
1 - wentylator prądu stałego PAPST - 30 zł
2 - regulator obrotów z wyświetlaczem - 15 zł
3 - zasilacz prądu stałego - 20 zł
Plus koszty wysyłki.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
25 minut temu, bombelos napisał:

,,, Jak wygląda ta przegroda ?,,,

 


To wszystko zależy tylko od Twojej inwencji twórczej i materiałów z jakich został wykonany kanał wentylacyjny.

Ma zostać w tym miejscu kanał uszczelniony (pomiędzy otworem ssącym a wyrzutowym).


ps.
Może być na przykład kawałek blachy (plastyku) osadzony szczelnie w fudze pomiędzy cegłami kanału wentylacyjnego.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumuję to będzie obejście z w wentylatorem wraz z regulatorem. 

Likwidacja grawitacji na rzecz wymuszono obiegu w kanale.

A jak mam: dwa kominy A, B z 3 pionami w każdym.

W kominie A podłączona w jeden łazienka na parterze ,w drugi łazienka na piętrze wraz z całym piętrem, a w trzeci piwnica  

Do komina B w jeden pion podłączona kratka kuchni ,w drugi okap, w trzeci piwnica 

To Jak to zrobić aby miało to ręce i nogi ?

Jak pisałem dom ma po 70m2,  3 osoby mieszkają klatka schodowa  zimna nie ogrzewana  aby przejść na piętro 

W sumie 3 osobne piętra nie powiązane ze sobą

Myślałem nad wentylacja mechaniczna ale jak mam sufity podwieszane parterze to na piętrze tylko wloty mógłbym w podłodze albo nisko na ścianie zrobić przez strop aby nie rujnować wszystkiego.

 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A będzie działać poprawnie jeśli:

Zamontuje nawiewniki ścienne z grzałka w pokojach i kratki wyciągowe z klapka zwrotna w łazienkach oraz kuchni z możliwością regulacji obrotów wentylatora 

Co zrobić w garderobie która jest połączona z sypialnia a nie ma kaloryfer, gdzie zamontować nawietrzak W garderobie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.