Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler 200l


anonimlag

Rekomendowane odpowiedzi

Proste liczenie:

Mam bojler 140 litrów, kocioł na ekogroszek przestawiony na tryb letni i zużycie - worek 25kg wystarcza na 11 dni.

Pelletu wyjdzie pewnie trochę więcej (różnica w kaloryczności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź sam :)
Ustawiasz kociołek na tryb letni i grzeje CWU tylko jak potrzeba

Potem za jakiś czas kocioł wygaś a uruchom grzałkę i będziesz miał porównanie.

Ja CWU grzeję kociołkiem bo tak mi lepiej wychodzi. Ale u Ciebie może być inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak koledzy piszą - najlepiej sprawdż sam. Zobacz ile przez np dwa tygodnie spaliłeś pelletu, a póżniej włącz grzałkę i kup sobie watomierz np taki OR-WAT-419, i zobaczysz ile grzałka zużyła prądu. W teorii taniej powinno wychodzić pelletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 16:15, Jozefg1 napisał:

Proste liczenie:

Mam bojler 140 litrów, kocioł na ekogroszek przestawiony na tryb letni i zużycie - worek 25kg wystarcza na 11 dni.

Pelletu wyjdzie pewnie trochę więcej (różnica w kaloryczności).

Trzeba Cię wpisać do księgi Guinessa. Kocioł na ekogroszek na podtrzymanie potrzebuje około 2kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szło kilka lat temu gdy jeszcze nie miałem PPC do CWU  1 kg/dobę na podtrzymanie, a drugie tyle na grzanie CWU [ekogroszek Wesoła] więc mnie zgłoś ;-)

21 godzin temu, anonimlag napisał:

Czyli na prąd lepiej czy na pellet grzać tą wodę? Patrząc na piec załącza się bardzo mało tyle żeby dogrzać wodę. A grzałki jeszcze nie używałem dlatego się zastanawiam.

To zależy ile wody zużywasz, po ile kupujesz pellety i po ile prąd [możesz miec przecież druga taryfę lub PV na dachu], najłatwiej zrobić eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, grzeje bojler poziomy grzałką i właśnie dostałem rachunek o 1100 zł wyższy niż za poprzedni okres.Grzałkę włączyłem może w połowie maja-początek czerwca. Nie wiem jak oni to liczą dokładnie ale zużycie za te miesiące wzrosło o ponad  1100 kw x0,8=880 zł mi tak wychodzi. Nie wiem ile pelletu schodzi na miesiąc. Niech podpowiedzą użytkownicy. Bojler 250 l -grzałka 3kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio wychodzi ok. 3kg na dzień. 90kg na miesiąc co daje od 63zl  do 90zl na miesiąc za pellet + prąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.