Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowniki


1pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Kotła od razu nie skreślajcie da się nad nim zapanować, można przerobić go na miarkownik, zasypać komorę szamotem i przepiekać sezon czy dwa, tylko pierwszy sezon to ciągle siedzenie w kotłowni nad regulacją kotła i rozpalanie co 12h.

A teraz zająć się instalacją, poskładać ją tak, żeby po wymianie kotła nie było za dużo przeróbek. Sterownik kotła wykorzystać do załączania pompy CO, a do reszt dokupić 1 sterownik, który będzie można też wykorzystać  przy nowym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300l to za mało, wg. starej normy było 50l/1kW mocy kotła, według nowej trzeba to obliczyć.

Myślę, że w tej chwili odpuść sobie kocioł, co najwyżej określ na jaki go wymienisz, czy to będzie kocioł na groszek, na palet, czy na drewno, zajmij się raczej instalacją, narysuj jakiś schemat, poproś kolegów o opinie, a jest kogo pytać, bo są tu dobrzy instalatorzy, a kotłem zajmiesz się później, bo jakoś da się w nim palić, oczywiście nie będzie to łatwe, ani wygodne, ale taki kocił da się opanować nawet z tym sterownikiem, tu też możesz liczyć na pomoc i ja też coś podpowiem, bo paliłem w podobnym przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić taki bufor tylko do czego by on miał służyć, do kotła za mały, Ty potrzebujesz pewnie 800-1000l patrząc na kocioł, to tak jakby wlać do chłodnicy w samochodzie szklankę wody i liczyć, że wystarczy, to już lepiej wrzucić do kotła kilka cegieł szamotowych, ustawić pożądanie sterownik, zdławić trochę dmuchawę i cieszyć się ciepłem w domu. Mniej roboty, mniejsze koszty, a efekt podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę będzie mało . Jednak zawsze to coś . Przy rozpalaniu od góry było by co grzac . Mając dobry koksujacy węgiel była by szansa na odgazowanie wegla I na spokojniejsze zejscie z moca . Pomysl O miarkowniku bo to przydatne urządzenie . No i ogarnij palenie od gory :) . I tak jak kolega wyżej radzi :)  tu zmniejszyc tam zdlawic , dopasowac moc do zapotrzebowania I niech to się pali do czasu , czasu wymiany kotla . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co mówicie plus ten zawór bezpieczeństwa schładzający i jakoś powinno działać. Przy zagotowaniu go schłodzi. A co do bufora z miesiąc temu interesowałem się tym i też myślałem, że musi byc 500l i więcej, ale przedstawiciel co tym handluje wysłał mi katalog i powiedział, że to się liczy 25l na 1kW i u mnie wychodziło 350l  on też tak mówił, że taki ma być. Nie to, że ściemniam tylko to była autentyczna rozmowa z przedstawicielem. Miał różne w ofercie, ale do mnie mówił, że większego niż 350 nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kocioł jest do opanowania nawet bez dodatkowych zabezpieczeń, a kocioł w pewnym zakresie może też zabezpieczyć sam sterownik do instalacji przez zrzut nadmiaru ciepła do bojlera CWU i ew na grzejniki, tylko wtedy trzeba zrezygnować przynajmniej z części zaworów termostatycznych.

Więc będę naciskał byś narysował schemat instalacji, bo sam opis z pierwszego postu to za mało, i wtedy koledzy na pewno też pomogą i coś doradzą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam, zakupiłem sterownik I-3 Techa.
Już wszystko podłączyłem i działa poprawnie. 
 
Mam jednak pytanie o pompy zaworów co. Mam w domu 4 pompy: 1 główna podająca wodę z bufora i za nią 3 pompy na każda kondygnacje osobno. 
 
Chciałbym sterować nimi w ten sposób ze kazda z tych 3 pomp uruchamia się osobno, zależności od ustawień odpowiedniego regulatora pokojowego. To mam zrobione. Nie wiem jednak jak zrobić żeby zawsze gdy uruchomi się któraś z tych pomp, uruchamiała się razem z nią również ta pompa główna. 
 
Czy mają Państwo pomysł jak to podłączyć do I-3 i ustawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.