Skocz do zawartości
IGNOROWANY

immergas victrix 20x tt 2 erp - sonda bojlera


ronuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rodzice dokładają piec gazowy do pieca węglowego. Piec jak w tytule jednofunkcyjny do tego zasobnik cwu 200l z poprzedniej instalacji. Do pieca nie mam żadnego sterownika ani sondy zasobnika. W instrukcji przeczytałem, że sonda jest podpinana do sterownika car v2. Z tego co widzę na karcie wewnątrz pieca też jest wyprowadzenie na sondę. Może taka sonda być podpięta bezpośrednio do karty pieca czy tylko i wyłącznie do sterownika car? Jeśli dobrze rozumiem to piec bez czujnika nie będzie grzał mi bojlera? 

Żeby nie zakładać nowego tematu, piece będą pracować osobno. O ile z piecem węglowym nie będzie problemu podczas pracy na gazie, to piec gazowy będę musiał każdorazowo wyłączać z zasilania czy wystarczy tylko przyciskiem na piecu?

Piece będą odcinane zaworami żeby jeden nie gonił wody przez drugi (dlatego że za 2 lata piec węglowy będzie na złomie :) ).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kocioł gazowy będzie wymagał ciśnienia w układzie CO min 1-1,2 bar, a kocioł węglowy pewnie pracuje w układzie otwartym i ciśnienie robocze jest poniżej 1bar.

Po drugie na schemacie elektrycznym kotła jest pokazane miejsce wpięcia czujnika bojlera, tylko trzeba czujnik kupić osobno - koniecznie do tego kotła.

Sterownik CAR to droga zbędna w twoim przypadku opcja.

Warto też nabyć czujnik temp zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Myślę że inwestycja w wymiennik płytowy na rok lub max dwa jest bez sensu. Dlatego raczej przerobie piec węglowy na obieg zamknięty zachowując wszystkie wymogi. 

Powiedz mi czy z poziomu sterownika na samym piecu ustawię wszystkie funkcje dotyczące pogodówki i bojlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.