Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Victrix Tera


Bartoszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Opiszę Wam swoją sytucję i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

Wynajmuję nowe mieszkanie w którym zamontowany jest kocioł Immergas Victrix Tera. Jakiś czas temu pojawiły się nieprzyjemne zapachy z łazienki, po zgłoszeniu tego faktu właścicielowi pojawił się u mnie fachowiec, który wykonywał wszystkie prace budowlane w budynku. Po obwąchaniu wszystkiego stwierdził, że zapach wydobywa się z podłączenia przewodu odpływowego kotła. Następnego dnia pojawił się i wykonał taką konstrukcję jak na zdjęciach. Stwierdził, że to jest taki syfon który tak ma odizolować nieprzyjemne zapachy pojawiające się podczas  czyszczenia pieca. Problem pojawił się już po paru dniach, smród był taki, że nie dało się wejść do lazienki.

Powiedzcie proszę czy spotkaliście się z czymś takim i czy jest jakieś roziwiązanie mojego problemu ze smrodem w łazience bo czasami nie mogę tam nawet wejść.

Pozdrawiam

20200331_204157.jpg

20200331_204148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie podłączenie odpływu kondensatu jest niezgodne z instrukcją kotła, nie może być szczelnego połączenia tego węża z kanalizacją. 

Druga sprawa to mało estetycznie wyszedł mu ten syfon. Są gotowe syfony do odbioru kondensatu, które gwarantują prawidłowe podłączenie węża i estetykę. 

I po trzecie, jeżeli nadal śmierdzi kanalizacją, to może jednak nie tu jest przyczyna tylko jeszcze któryś odpływ wysechł (odparowała woda albo została wessana) i to stamtąd smrodek. Temat do  obwąchania (wszystkie syfony, kratki ściekowe itp) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wiadomosc. Co do syfonow to od razu je obwachalem. Tak jak pisalem problem pojawia sie tylko w przypadku sytuacji gdy piec sie oczyszcza (chyba, ze robi cos innego). Rozumiem, ze ten waz noe powinien byc szczelny tylko luzno osadzony? Czy mozesz pokazac jak wygladaja te syfony?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.