Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zasobnikiem


tomek192180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem tutaj nowy i mam nadzieję że w dobrym miejscu zakładam temat. Chiałem zasiegnąc pomocy, co można zrobić aby ograniczyć problem . Problem dotyczy mojej ciotki , a mianowicie strasznie szybko się wychładza zasobnik. Zasobnik ma 250 litrow firmy kospel z dwoma wężownicami , wężownice teraz są połączone i zailane są z pieca Co, w obiegu otwartym grawitacyjnie pracuje taki stary piec kuchenny z podkową . Po skończonym ogrzewaniu zasobnika np. po dwóch godzinach są ciepłe rury oznaczone numerami 1-2-3, o ile 2 rozumiem bo idzie do kranów , ale 3 która idzie do pieca co jest ciepła na odcinku około 40 cm od zasobnika( czy zawór zwrotny nie powinien być zaraz na wejściu na wężownicę? teraz jest ok 1 metra od wejścia wężownicy i na dodatek poniżej . I czy rura zasilająca nr. 1 z podkowy nie powinna mieć np. zaworu grawitacyjnego? podkowa jest poniżej zasobnika ok 1 metr. Czy po prostu jeszcze inne sa przyczyny? chcę zaznaczyć żę mam ogólne pojecie o hydraulice ale szukam pomocy bo czuje ze mnie mój hydraulik wpuścił w maliny, będę wdzięczny za pomoc.

piec.png

Edytowane przez Ryszard
Temat przeniesiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg "podkowy" wg szkicu jest na pewno żle podłączony do bojlera. Lepiej dodaj zdjęcia.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 11:42, gmaj22 napisał:

Obieg "podkowy" wg szkicu jest na pewno żle podłączony do bojlera. Lepiej dodaj zdjęcia.

Co masz na myśli? Od podkowy gorąca woda idzie do góry zasobnika w najwyższym punkcie jest odpowietrznik, a z dolnego króćca bojlera idzie woda zimniejsza spowrotem na podkowe, możesz mieć rację że jest zle podłàczona, nie ufam tej osobie która to robiła

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Brak pompy cyrkulacyjnej CWU na obiegu do podkowy. Grawitacja zadziała po spełnieniu wielu warunków a domyślam się, że tu ich nie ma chociażby ze względu na zastosowane rury PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Digitrax napisał:

Brak pompy cyrkulacyjnej CWU na obiegu do podkowy. Grawitacja zadziała po spełnieniu wielu warunków a domyślam się, że tu ich nie ma chociażby ze względu na zastosowane rury PP.

Ok tez tak myślę, bo widać że grawitacji ciężko ruszyć, jak się rozpala stuka na podkowie bo nie może ruszyć potem jest już lepiej, ale pompa by się przydała. A co z wychładzaniem bojlera ? Dobrze kombinuje by dać zawór zwrotny z sprezyną zaraz na wyjściu z bojlera na krany. A drugi na wejściu wezownicy od CO?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Daj sprężynowy ale na wejściu wężownicy. Dodatkowo pomiędzy zbiornikiem CWU a tym zaworem zwrotnym wstaw trójnik z odpowietrznikiem by wężownica mogła się właściwie odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tak zrobię, a co mogę zrobić by woda nie uciekała tą rurą która rozchodzi się na krany? Tak sobie myślę że zz z sprezynà by miał sens po zakręceniu kranu ciśnienia z dwóch stron zz wyrównają się więc sprężyna nie pozwoli na grawitacje? Dałbym go zaraz przy bojlerze  , dom ma 2 pietra wiec grawitacja robi swoje. Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.