Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Na Pellet


Franek121

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia z ostatnich  3 tygodni wychodzi mi 16,5kg na dobę. Ostatnio kupiłem parę worków pelletu ''no name'' i zauważyłem że blokuje mi się na klapce przy wlocie do palnika. Jakiś niewymiarowy i chyba wilgotny bo rozpalanie trwało około 10minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się nad SKP BIO od Krzaczka ? Ja widziałem jak to funkcjonuje u kolegi z regulatorem pokojowym i modułem internetowym i jestem pod wrażeniem, szczególnie jak nie przebywa się cały czas w domu. Instalacja pracuje dopiero od miesiąca i na razie żadnych problemów. Macie może jakieś opinie bo zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sopelek nie denerwuj się ;)

 

czyszczenie płomieniówek w moim biawarku też słychać. 

Nie wiem jak ciepły masz dom, trochę mało informacji w Twoim profilu. Spróbuj zmniejszyć podawanie, może zejdziesz ze spalaniem. Przy mrozach -15-20* opału idzie dwa razy tyle :)

czyli ile peletu spa;lasz sezonowo jak bys mogl podzielic sie informacja bo mysle nad takim piecem

zasobnik tez masz biawar? 

wystarcza ci cieplej wody 140l czy lepiej wiekszy

duzy miejsca trzeba kolo pieca ?? bede wdzieczny z info

jakos pelletu ma tu znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia zima + grzanie wody latem = 3,5 tony

Zasobnik mam biawara wiszący 140l i starcza na rodzine 2+1

kotłownie mam 2,4x2,4m i wszystko się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sambor, bez zmian, grodzisk maz.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do miejsca kolo pieca jeżeli chodzi o obsługę i czyszczenie bo i u mnie piec by wszedł na styk z jedne strony do ściany.

A co do pelletu tylko 6 czy 8 także moŻna palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już wybrany kocioł to sprawdź w instrukcji tego kotła co ma na tej ścianie która ma przylegać do ściany kotłowni.

Jak nic to można tak postawić, ale i tak powinno być wolnego 5-10cm

Pellet 6 i 8 są praktycznie takie same - potrzebna jest minimalna korekta podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.