Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekogorszek


Patryk1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piecem na ekogorszek dom okolo 120metrow piec 17kw sterownik negros nie może mi dość do temperatury nawet 48 stopni 41 Max jak osiągnie macie może jakieś ustawione proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Wez 800-100 zeta i kup porzadny sterownik

Ten negros to dwustanowiec jesli jestes nowym uzytkowniem i nigdy wczesniej nie miales kotla na ekogroszek to pierwszy rok moze byc irytujacy i to bardzo




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szkoda kasy. Dobre paliwo i przy dwustanowym kociołek hula. Choć trochę racji jest w tym, że I sezon daje trochę w kość jak jest się zielonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolega ma ustawienia i jaka instalacje

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem tani ekogroszek w Bricomanie, brunatny. Podsuszyłem gada i wio do zasobnika. Gasł, ledwo dobijał do 50 stopni. Pytanie jakim opałem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem rozne opaly od 28 mj do 21 mj

Ten brunatny ekogroszek bardzo dobrze sie spisuje pod warunkiem ze jest mega suchy (kupuje w czerwcu) i kociom bez problemu rozkreca sie do 75 stopni oczywiscie ma wady w 3 dupy pylu

W tym roku mam stabka nie ma pylu za to jest popiolu wiecej niz z tego czeskiego ekogroszku

Dalej nic nie wiemy o instalacji kolegi ani ustawieniu mocy,

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patryk1988 napisał:

Bartex Gold mam 

To nie w węglu przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia masz do d... Masz gigantyczną przerwę. Wstaw zdjęcia palnika - jak nie będziesz wiedzieć co się w kotle dzieje to tego nie ustawisz - trzeba zgiąć kolana i patrzeć. Póki nie wiesz o co chodzi to podeślij zdjęcia gdzie jest żar, rozgrzeb palenisko i sprawdź co się tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za palnik?  Dziwny jakiś.... Rynna zmodyfikowana? Rura podajnika nie jest gorąca?

 Sprawdź szczelność zasobnika na węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień:

Masz ustawienia jak się pali czyli kocioł pracuje bo temp. jest za niska i ustawienia kiedy kocioł nie pracuje (siedzi sobie bo osiągnął temperaturę).
Ustawienia kiedy kocioł pracuje:
Czas podawania, Czas między podawaniem, obroty dmuchawy

Ustawienia kiedy kocioł już się napalił i siedzi w podtrzymaniu czy tam nadzorze:
Krotność podawania, czas przedmuchu, czas między przedmuchami, obroty w stanie nadzoru.

Odpal instrukcje i popatrz co i jak - daj znać czy kapujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.