Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekogorszek i miał z podajnikiem szufladowym


Gość Danka

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Jesteśmy po wizycie w zagłębiu kotłów co - Pleszewie. Chcemy kupić kocioł z zasobnikiem i podajnikiem szufladowym - Piec na ekogorszek, miał i zboże. Druga opcja to piec na ekogorszek i miał z podajnikiem retorowym i ruchomym paleniskiem tzn jak pali się miałem to palenisko się obraca i nie tworzy cię taka "czapa" z popiołu. Zastanawiamy się nad piecem na ekogroszek bo ten rodzaj węgla występuje czasami w kiepskiej jakości i nie pali sie tak jak powinien - takie opinie słyszeliśmy od sprzedawcy, który juz musiał oddawać ekogorszek do producenta bo był kiepski. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wydaje mi się że problem jakości dotyczy w podobnym stopniu każdego rodzaju opału.

 

Ja np. ostatnio kupuję ekogroszek z kopalni Julian, o którym słyszałem bardzo wiele dobrego. Niestety nie pali się on idealnie - pozostawia wiele grubego popiołu - aczkolwiek nie w takim stopniu, żeby go zwracać. Słyszałem, że ekogroszek z tej kopalni ostatnio się popsuł.

 

Spora część tego co piszesz to zdania sprzedawców pieców - na to musisz więc wziąć standardową poprawkę i traktować "z rezerwą" :)

 

Moim zdaniem należy kupić piec możliwie najprostszy do naszych zastosowań. To znaczy kupowanie pieca na wszystko może okazać się zupełnie niepotrzebne, bo i tak w końcu okaże się, że najwygodniej i najtaniej palić jednym rodzajem opału - a wiadomo - im piec bardziej skomplikowany tym droższy, bardziej awaryjny i skomplikowany.

 

Czekamy na kolejne opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jakość węgla to sprawa o wiele bardziej złożona niż wam się wydaje ,zakup węgla nawet cały czas od tego samego sprzedawcy i z tej samej kopalni nie gwarantuje stałości jego parametrów .Kopalnia eksploatuje wiele ścian równocześnie na których występują różna gatunki węgla ,ponadto czasami kopalnie "wzbogacają" swój węgiel mieszając lepsze gatunki z gorszymi (z tym gorszym też trzeba coś zrobić )lub nawet z kamieniem .Pewnie brałeś węgiel z kopalni Juliusz bo ten jest często zalecany przez producentów kotłów ,ale nie wiem czy zalecają go ze względu na parametry czy kopalnia to sobie załatwiła.Tutaj na Śląsku jest możliwość wyboru węgla ale to i tak jest loteria na co się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z Juliana polecał mi zarówno sprzedawca, jak i dostawca - słyszałem o nim również dobre opinie od znajomych - niestety jak widać to nie zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.