Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Ogniwo,sterownik St37


sobi23

Rekomendowane odpowiedzi

Vitam Wszystkich! Posiadam piec ogniwo 17kw ze sterownikiem st37. Ogrzewam nim dom parterowy z poddaszem o powierzchni 120m. Dom jest nowy ocieplony typu kanadyjskiego.Proszę o odpowiednie ustawienia tego sterownika bo w chwili obecnej to spala mi okolo 35kg na dobe. wiec coś jest nie tak. Zauważylem ze gdy jest właczone ogrzewanie podłogowe ok 10m kw to piec pali dużo wiecej groszka . temperatura na piecu 47 stopni. Parametry jakie mam ustawione to czas pracy podajnika 17s,czas przerwy podajnika 37s,histeryzacja 2stopnie ,czas przepalania 15min. Proszę o pomoc. Z góry wszystkim dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia nie sa dobre skoro jestes nie zadowolony

zmina jednego parametu ( temp.) nie poprawi diametralnie zuzycia opału

zmieniaj po jednym parametrze i obserwyj co sie dzieje ++ wyciagaj słuszne wnioski !!

ludzie spedzaja po kilka tyg przy piecu aby dojsc do jakich zadawalajacych wyników

dzis bawiłem sie takim sterownikiem przy kotle 25 kW ale nawet gdybys zastosował te nastawy najprawdopodbniej też by sie nie sprawdziły , do kazdego układu trzeba dostosowac nastawy , taka jest zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje bo przy temperaturzę 50stC na piecu w domu robi sie bardzo gorąco w zupełności wystarcza mu 45-48st. A nie mówie juz o 60st. No i włanie tu nasuwa mi się pytanie czy taka temperatura jest odpowiednia jeśli chodzi o piec? Ni szkodzi mu to w jakiś sposób? i dalej prosze o jakieś wskazówki odnośne ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też mi się tak wydaje bo przy temperaturzę 50stC na piecu w domu robi sie bardzo gorąco w zupełności wystarcza mu 45-48st. A nie mówie juz o 60st. No i włanie tu nasuwa mi się pytanie czy taka temperatura jest odpowiednia jeśli chodzi o piec? Ni szkodzi mu to w jakiś sposób? i dalej prosze o jakieś wskazówki odnośne ustawień.

 

Witam, posiadam od ponad roku taki sam piec z takim samym sterownikem.

Najważniejsze ustawienia to: podawanie 13s, przerwa 50s. Nadmuch na 1, szczelina na wentylatorze ok 5-7mm. Z moich doświadczeń wynika że najważniejsze aby nie ustawić zbyt mocnego nadmuchu.

Ma troche rozbudowane sterowanie (zawór 4d z siłownikiem, termostat pokojowy). Max temp. na piecu 73st, na powrocie 50st. Średnie zużycie opału w tym sezonie to ok 21litrów groszku na 24h (tj ok 16kg). Ogrzewane ok 80m2 w słabo ocieplonym domu.

Polecam zamontowanie zaworu 4drożnego. Temp na piecu powina być ok 60st zewzględu na korozję (wykraplanie sie skroplin ze spalin).

W moim egzemplażu zatyka się popiołem przestrzeń pod retortą co ma ogromny wpływ na spalanie opału. W tym sezonie nastąpiło to już przy 8 zasypie zasobnika. Trzeba czyscić.

Jak już wspomniałem mamy dokładnie taki sam zestaw piec+sterownik chętnie podziele się doświadczeniem.

Pozdrawiam

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.