Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Starych Grzejników


galux20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kilku miesiącach ciszy z mojej strony.

 

w części domu wymieniłem stopniowo stare grzejniki żeliwne na aluminiowe.

w 3 pokojach są jeszcze te 30 letnie stare g.żeliwne czy wymiana na nowe grzej, przyczyni się do oszczędności paliwa[piec na ekogroszek,drugi piec uniwersalny-palimy głównie drewnem]

 

cały czas denerwuje mnie hałas pieca na ekogroszek[czego ja już nie kombinowałem] czy ktoś zna skuteczną metodę na wyciszenie pieca?

piec jest w piwnicy,na parterze śpi ojciec po wylewie , któremu ten hałas przeszkadza, zresztą na piętrze też potrafię się obudzić od pracy tego pieca]

piec cichewicz futura 16 kw chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku miesiącach ciszy z mojej strony.

 

w części domu wymieniłem stopniowo stare grzejniki żeliwne na aluminiowe.

w 3 pokojach są jeszcze te 30 letnie stare g.żeliwne czy wymiana na nowe grzej, przyczyni się do oszczędności paliwa[piec na ekogroszek,drugi piec uniwersalny-palimy głównie drewnem]

[...]

 

nie. wymieniając kaloryfery nie zaoszczędzisz ani grosza na kosztach eksploatacji. Gdyż albowiem na koszty eksploatacji co.o wpływ mają jedynie:

- koszty wegla czy innego opału który ładujesz do pieca;

- suma strat wynikająca z niedoskonałości izolacji domu(w tym wentylacja);

- sprawność kotła.

 

Jeśli grzejniki były prawidłowo dobrane do pomieszczeń to naprawdę nie ma sensu ich wymieniać. Zwłaszcza żeliwnych, bo są prawie niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b.dziękuję za odpowiedż

grzejnik żeliwny nawet 30 -letni potrafi być w dobrym stanie?

kwestia odkładającego się kamienia?

rozumiem że w ogólnym rozrachunku większa pojemnośc grzej. nie wpływa na zużycie energii?

 

lepiej żeby wyrównać tempo nagrzewania starych i nowych grzejników lepiej pozakładać termostaty z kryzowaniem przepływu?[b.przepraszam za pisownię]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zmieniasz wody w układzie ,to odkładanie się kamienia prawie nie występuje, jedynie następuje stopniowe wypłukiwanie szlaki z grzejników żeliwnych ,wystarczy je wtedy wypłukać i są jak nowe.

duża pojemność wodna grzejników żeliwnych przy kotle stałopalnym raczej jest zaletą, a nie wadą,nie wpływa ona na koszty ogrzewania,tylko na większą stabilność termiczną układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.