Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro eco slim 10-25kw


Gosiadania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczką kotła na pellet firmy defro. Piec spala ogromne ilości pelletu, ale do rzeczy udało mi się wejść w menu serwis i w pozycji moc kotła mam do wyboru jakie kw chce wybrać póki co mam ustawione na 25 kw bo tak docelowo w przyszłości ma ogrzewać kocioł. Jednak póki co czy mogę zmienić w tym menu na 12kw?

Pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gosiadania serwisu lepiej nie ruszaj. Rozumiem że masz kocioł który wg producenta ma 25kW ? jeśli tak to tak zostaw.

Tak na marginesie ile m2 lub co chcesz ogrzewać ze macie takiego potworka wielkiego?

Wrzuć tak jak kolego wyżej wspomniał zdjęcia instalacji oraz napisz co jak ocieplone i ile m2 ogrzewasz, oraz dokładniej określić te ogromne ilości peletu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być nadal za duży kocioł. Macie policzone zapotrzebowanie w jakimś projekcie?

Jeśli nie to spróbuj dokładnie wypełnić www.cieplowlasciwe.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja prosta schematycznie na pierwszy rzut oka wygląda ok tylko rurki są za małej średnicy.

Brakuje pompy na powrocie do kotła.

Jaką masz zadaną temperaturę na kotle i jaka jest na tym termometrze który jest zamontowany na rurze wychodzącej z zaworu 4D do góry. Na zdjęciu widać zawór otwarty na 100% więc cała ciepła woda idzie w instalację a tak napewno nie powinno być, chyba że kociołek w chwili robienia zdjęcia jest wygaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niską temperaturę powrotu rozwiązanie podałem wcześniej tj. pompa na powrocie z 4d do kotła, podajnikowca trzeba by się przyjrzeć, masz kociołek podłączony do internetu i zarejestrowany emodul?

Podaj wartości temperatur i procent otwarcia zaworu że sterownika oraz w tym samym momencie na jakiej wartości jest ustawiony siłownik zaworu 4d. Masz włączone sterowanie pogodowe(czujnik zewnętrzny?) Jaka jest ustawiona temperatura zadana zaworu?

Gdzie jest zamontowany czujnik zaworu ponieważ na zdjęciu nie bardzo widać gdzie on jest, a powinien być na rurce w okolicach termometru, nad zaworem 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ogrzewania podłogowego niema nic do rzeczy, czujnik jest w standardowym wyposażeniu i powinien być zamontowany i aktywowane sterowanie pogodowe z krzywą grzewczą.

Zrób zdjęcia ekranu sterownika (wszystkie główne) panele gdy kociołek będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mogło tak być jak ochrona powrotu jest wyłączona, zawór był otwarty na 100% i nagle ruszyła pompa zaworu

Dlatego taki odczyt. A zawór nie zdąży tak szybko się przymknąć.

tak czy siak coś jest jeszcze źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam skok nie dziwi.

Czujnik zaworu w jakimś dziwnym miejscu.

Jak byś mogła zrobić zdjęcie siłownika z przodu i zdjęcie sterownika takie jak te drugie w tym samym czasie.

Koniecznie czujnik zaworu do zlokalizowania bo teraz wygląda to tak że w instalację idzie prawie cała ciepła woda z kotła.

Czujnik zewnętrzny zainstalowany więc tylko kwestia aktywacji pogodówki.

Jaką temperaturę masz w domu obecnie nie jest przypadkiem za gorąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik przypadkiem nie jest tutaj i nie wchodzi pod izolację? 

20200221_115813.jpg.207f6acf11def66fe4eb42f9b8cafc5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darekgra napisał:

Mnie tam skok nie dziwi.

Czujnik zaworu w jakimś dziwnym miejscu.

Jak byś mogła zrobić zdjęcie siłownika z przodu i zdjęcie sterownika takie jak te drugie w tym samym czasie.

Koniecznie czujnik zaworu do zlokalizowania bo teraz wygląda to tak że w instalację idzie prawie cała ciepła woda z kotła.

Czujnik zewnętrzny zainstalowany więc tylko kwestia aktywacji pogodówki.

Jaką temperaturę masz w domu obecnie nie jest przypadkiem za gorąco?

A czym jest ten siłownik? :) gdzie go szukać?nie jest gorąco, pomóżcie bo 3 tona pelletu się kończy a kupiliśmy 3 tony w styczniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik to ten prostopadłościan szary z okrągłym pokrętłem na którym jest skala od 1 do 10 :)

ale wie nie jest śmiesznie z takim spalaniem

ps

pogodówka jest aktywna dopiero przyjrzałem się dokładniej zdjęciom :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Zawór 4d + siłownik to zmora spalania. Cyklicznie zalewany jest kocioł wychłodzoną wodą na powrocie, więc palnik często wchodzi na max moc, aby nadrobić straty i dogonić temp kotła do zadanej. 

Montaż pompy kotłowej z pewnością ustabilizuje temp w obiegu kotłowym i da oszczędnosci w paliwie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

Zawór 4d + siłownik to zmora spalania.

zawór i siłownik nie jest zły i nie należy ich za to winić :) tylko instalatorów niepoprawnie budujących instalację a dokładnie nie montujących pompy na powrocie i nie potrafiących lub nie chcą poświęcić trochę czasu aby to ładnie dostroić do budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.