Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ATMOS DC 15GS


emigrant

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sambor napisał:

O to kolega ma "swój" temat, to przepraszam że w nim pisałem.

Już nie będę w nim pisał, ani w innych z twoim udziałem.

Nie pisałem do Ciebie. Poza tym temat założony przeze mnie to jak miałem napisać? Co w tym dziwnego? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant

A zastanawiałeś się czy ty w ogóle rozumiesz poprawną polszczyznę? Umiesz w ogóle takowa się wysławiać?

Nie masz żadnego argumentu ani elementarnej czy miernej wiedzy by cokolwiek rzec to czepiasz się tego masz. A nie masz nic ale jesteś zbyt ograniczony by to zauważyć.

I tak dla potomności. Jezeli kupujemy Dc15Gs w Czechach to 7800+ 1000 laddomat+ 500 sterowanie ekwitetmiczne daje 9300. Większy bufor potrzebny do obsługi 2000. I pol kotła bo bieda HGkuli Atmos nie żyją tyle co standardowe kotły. Dodać prac do laddomatu czyni 16 tys przez 15 lat. Plus inne koszta które gdzieś wyliczalem ( bodaj 2000) Za jakieś 6000 -8000 typ masz zakopany bufor wraz z wypasionym basenem.

Choć nie trzeba bo Blaze + 300l buforapodwieszonym gdzieś pod sufitem ogarniesz ogrzewanie jak cywilizowany Europejczyk w XXI. Choć no trzeba cos ogarniac.

Chwała wam cwani antybuforowi niezłomni. 

"Biedys bis głupi. Głupi bos biedny". Mimo tego ogromu dotacji, premii, ulg, dopłat i pożyczek czy kredytów niektórym nie pisane zmądrzeć.

 

Edytowane przez Ryszard
Kolejny post napisany tego typu językiem będzie skutkował ograniczeniem dostępu do forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej jazdy antybuforowej. Od kiedy analizuje zmiane kotła u siebie, to widze ze bufor w kazdym ukladzie CO ma sens. Chodzi tylko o stabilizacje procesu spalania i poprawe ekonomiki. Blaze harmony wedlug certyfikatu na minimalnej mocy ma okolo 600mg CO czyli na granicy podobnie jak MPM DS14.

Wnioskuje z tego w kwesti HG cudow nie ma co wymagać. Bufor taki jaki sie zmiesci i pod to kociolek aby sie nie zamaczyć z cięciem ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w nowych domach jest problem z miejscem na kociol. Ba tam ledwo kocioł podajnikowy sie miesci a wungiel/pellet w garazu. Ot urok projektow gdzie zrodlem ciepla ma być gaz/wezel cieplny. Zreszta podczas budowy kazdy dodatkowy metr powierzchni to tez 2-3tyś wiecej kosztów.

Sumarycznie trzeba sie zastanowic kotlownia pod HG moze wiecej kosztować niż wyposazenie :)

u mnie kotlownia tez niesamowita duzo powierzchni 15m, a wysokosc 1,85m i wez tu wciskaj bufory :)

najprawdopodobniej bedzie poglebianie piwnicy ale to juz architekta pomęcze czy to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trx9

To masz relaks. Można wylewkę podkuc w miejscu gdzie chcesz bufory. Choć z tego co wiem to 2x 600/500 powinno wejść. To moze w zupełności wystarczyć. Już nie mówiąc że jeden taki bufor w zupełności wystarczy dla kotła. Dla hebla o powojennej konstytucji niestety już nie.

Atmos to technologia sprzed conajmniej 50 lat. A pewno i 70.

--------------

Jak ktoś nie ma miejsca na bufor to po 1 są kotły z modulacja, po 2 można bufor zakopać ( co jest bardzo uzasadnione ekonomicznie) , po 3 to często można przebudować ( też może być opłacalne, nawet bardzo). A tak to trzeba było myśleć wcześniej.nwv starym budownictwie przeważnie jest a nieruchomość trzeba kupować z głową. Ja jestem tego dobitnym przykładem.

Bufor też może być np w garażu. Ogrzewanie miejskie też idzie ziemia. U ojca miałem groszek w garażu który jest 4 metry od domu. Tam teraz będzie Blaze z buforami choć w piwnicy by się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trx9 napisał:

Wiem ze w nowych domach jest problem z miejscem na kociol. Ba tam ledwo kocioł podajnikowy sie miesci a wungiel/pellet w garazu. Ot urok projektow gdzie zrodlem ciepla ma być gaz/wezel cieplny. Zreszta podczas budowy kazdy dodatkowy metr powierzchni to tez 2-3tyś wiecej kosztów.

Sumarycznie trzeba sie zastanowic kotlownia pod HG moze wiecej kosztować niż wyposazenie :)

u mnie kotlownia tez niesamowita duzo powierzchni 15m, a wysokosc 1,85m i wez tu wciskaj bufory :)

najprawdopodobniej bedzie poglebianie piwnicy ale to juz architekta pomęcze czy to przejdzie.

Ja swoją kotłownie z buforem zmieściłem na 3,5m2, całość pomieszczenia to około 7m2, po drugiej (hydrofornia, pralnia z suszarnią). Początkowo moja ziemianka miała 1.60m wysokości, wybrałem ziemię, zrobiłem wylewkę,  teraz jest 2m. Bufor żeby wnieść do piwnicy musiałem ciąć na 3 części po 70cm więcej by nie weszło, bufor ma 1.80cm/90cm. Wszystko spawane tigiem w piwnicy. Chodzi to wszystko już czwarty sezon i nie wyobrażam sobie kotłowni bez bufora :)

Buduję teraz nowy dom (zamiast remontu starego) i już projekcie przewidziałem bufor, też chcę zrobić sam, ale nie wiem, czy będzie wymagany papier na niego, żeby przeszedł odbiór budynku.. 

IMG_20160925_034808.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pale węglem, nie lubię babrać się w popiole :) Palę wszystkim co związane jest drewnem, w nowym domu to samo.. A w rezerwie jak by mi się nie chciało rozpalac /, lub zdrowie nie pozwoliło, będą grzałki w buforze załączane w nocnej taryfie. Zastanawiam się nad wyborem kotła, teraz mam mpma i nie mam z nim problemu, wszytko co z drewna się spala :) 

Nie wiem jak mi się uda szybko ogarnąć ta nową chatę, zwłaszcza, że stawiam sam, po godzinach, ale myślę, że w wakacje będę ogarniał już kotłownie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak koledzy myśleli o zakopywaniu buforu pochwalę się jak to u mnie jest. A co do użyteczności, ogrzewanie wodą o temperaturze 38 s.C bezcenne. Pozdrawiam

IMG_20170711_223117.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aż tak źle z tymi Atmosami że wytrzymują tylko kilka lat? To w starym SASie kisiłem opał przez 15 lat i nie zgnił 🙂 Ojciec zainwestował w Atmosa, niestety bez bufora. Ale służy tylko do przepalania w chłodniejsze dni więc może nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.