Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawor mieszający za bojlerem esbe


poldeczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

od jakiegoś już czasu  obserwuje forum i nadszedł czas  że i ja postanowiłem założyć konto i  rozwiązać mój  problem 

Otoż mam w łazience bojler 50 l na większy nie mam miejsca z racji tego iż jest mały woda grzana jest na max czyli prawie wrzątek aby było jej więcej a baterie mam tak zwane retro bez głowicy mieszającej co powoduje iż bardzo łatwo się poparzyć 

czy taki zawór mieszający założony za bojlerem by się sprawdził ?

https://allegro.pl/oferta/zawor-mieszajacy-termostat-1-2-ip404-35-60-esbe-7438510935

z góry dziękuje za porady  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale sam mieszacz to nie wszystko: potrzebne jeszcze zawory zwrotne w odpowiednich miejscach. Niedawno  wstawiałem takie szkice-trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł to bardzo bym prosił byś wrzucił tutaj ten schemat. Jeszcze tego nie ogarnąłem.

Wiem że przed zaworem musi być syfon więcej trzeba dać zawór.

A do ilu grzejesz wodę? Naczynie przeponowe może byc w piwnicy. Wtedy można śmiało grzać ile bojler pozwoli.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynia przeponowego nie ma skoro kapie woda z zaworu bezpieczeństwa. A powinno być przy grzaniu do takiej temperatury

Zawory zwrotne - ilość i umiejscowienie zależy od tego czy jest cyrkulacja czy nie

IMG_20200127_183821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe może być,  tylko nienapompowane ewentualnie uszkodzona membrana lub zaworek, generalnie do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film producenta tych mieszaczy i dowiedziałem się ze taki mieszacza nie wolno montować zaraz na wyjściu  z bojlera tylko trzeba zrobić cytuje" pułapkę cieplną "  cokolwiek to znaczy 

Dodatkowo pan twierdzi iż nie możne być on w sposób ciągły  narażany na wysoką temperaturę 

No to kuźwa po co on mi potrzebny  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby zawór nie był poddawany wysokiej temperaturze gdy nie jest pobierana woda z kranów. Wtedy skraca się jego żywotność. Dlatego ta pułapka (zasyfonowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki esbe jak piszesz i od pół  roku sprawdza  się doskonale. Trzeba pamiętać że zz na zasilaniu zwu  dac przed naczyniem przeponowym zeby odebralo nadmiar ciśnienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.