Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec heiztechnik bez podajnika - czy warto?


lukaszm89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie na temat kotła bez podajnika. Hydraulik polecił mi kocioł heiztechnik one basic 15kw, z tego co widziałem od jest bez podajnika ale ma duży zbiornik. Pytanie może wydawać się głupie, ale czy ktoś potrafi mi logicznie wytłumaczyć co jako czas będzie trzeba dosypywać pellet do pieca? :) w piecach z podajnikiem rozumiem że wsypuje się większą ilość i piec sam sobie podaje paliwo.

Niestety kotłownie mam małą - 1,4m szerokości i moze być ciężko wstawić piec z podajnikiem, a musi jeszcze wejść zbiornik cwu itd.. 

Dom 136m2, w tym 115 użytkowych. Na parterze wszędzie podłogówka, na piętrze grzejniki. Ocieplony dom styropianem białym 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT One ma sens przy full opcji (16000zl) W wersji Basic już nie bardzo bo nawet Ferroli Biopellet Pro za 7000zl robi konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wstępnie wybraliśmy ten kocioł, możliwe że go jeszcze zmienimy, bardziej mnie zastanawia co ile dni trzeba dosypać pellet w kotle bez podajnika. W tym heiztechnik pojemność zbiornika to 130dm3, na ile może wystarczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mocno przemyślał decyzję o zakupie kotła z tak małym zbiornikiem ,bo raczej na pewno bedziesz go musiał zasypywać czesciej niż raz w tygodniu.Ja mam zbiornik mieszczący 12 worków pelletu i zasypuje co 14 dni .Szczerze mówiąc to mimo ze nie jest to jakaś ciężka czy brudna robota ,to jednak zasypywanie częściej niż raz w tygodniu wraz z upływem czasu ,coraz mniej by mi się podobało i zapewne tak tez bedzie u ciebie .Ja na twoim miejscu pokombinował bym z zasobnikiem CWU i gdzieś go "uwiesił " a w to miejsce wstawił jednak kocioł z zewnetrznym zasobnikiem który pomieścił by co najmniej 10 worków pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.