Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas bio efekt 17 kw


Hosse

Rekomendowane odpowiedzi

To zrób schemat instalacji. Wtedy możemy coś pomóc, na pewno coś jest tak z instalacją. Mam kumpla co ma taki sam kociołek i zadowolony jest ze spalania. Na ile Ci zasyp starczy

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hosse ty wszędzie spamujesz tematami a może w którymś opiszesz dom, dasz zdjęcia instalacji. Przecież my nic nie wiemy i co mamy Ci doradzić? Weź się z w garść, poświęć chwilę i uzupełnij brakujące informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy 124m2 w całości podlogowka w kuchni i w łazience gres reszta panele,ocieplony 2 miesiące temu styropianem grafitowym 15 cm,na stropie welna+styro ,wełna 15 cm i tam gdzie się chodzi 8 cm styropian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 2 zawory 4d? I czy dobrze widzę za naczynie nie podłączone pexem?

PS. Zrób schemat na kartce będzie lepiej odczytać.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze zdjęcie od przodu kotła, ale już widać, że tam jest nieżle nakombinowane. Min. pompa tłocząca z powrotu do 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przodu niewiem czy wyjdzie bo jest ciasno,pompy ochrony powrotu niema 2 zawory 4d bo jeden na grzejniki a drogi na podlogiwke,pewnie jest nakombinowane teraz coś już tego kumam ale jak mi to fahman robił to nie miałem o niczym pojęcia 

15776313681026439890885287934112.jpg

15776315056945033273295762533750.jpg

 

Hosse 

  •  Autor tematu
  •      0
     

Od przodu niewiem czy wyjdzie bo jest ciasno,pompy ochrony powrotu niema 2 zawory 4d bo jeden na grzejniki a drogi na podlogiwke,pewnie jest nakombinowane teraz coś już tego kumam ale jak mi to fahman robił to nie miałem o niczym pojęcia 

 

15776522098801872745212277857267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jak najkrócej wypunktować podstawowe błędy:

1610851_bledy2x4D.png.4f07691fd7c87b35cb1d75bc75844d75.png

-pompa P1 to pompa CWU-załóżmy że tu jest OK

-pompa P2 to pompa mieszacza M1-powinna być na rurze powyżej (zasilanie CO) . Tutaj tłoczy do powrotu mieszacza M1 ale również M2 i koliduje z pracą pompy P3.

-mieszacz M2 podłogówki  powinien byc 3 drogowy - tu niewielka przeróbka plus dodaanie zaworu zwrotnego na powrót podłogówki.

Instalacja wykonana estetycznie, tylko niepotrzebnie przekombinowana bez pełnej znajomości zasad działania mieszaczy. Niestety trzeba ciąć i liczyć się ze stratami kształtek (system zaciskany)

PS: i zamknij ten zamek na zasobniku, bo zakopcisz kotłownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to prosto przerobić. Poniżej szkic, zachowując przebieg obecnych rur, żeby jak najmniej modyfikować. Oczywiście możesz pójsć "na skróty" i schować 3D za kotłem, zachowując jednak schemat połączeń. Ważny jest ZZ na powrocie z podłogówki.

896357863_PRZEROBKASASefekt.png.3610b0057ef9b8d77796af73030a1e46.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hosse ile ci to pali? Jaką masz zadaną na kotle i jaką na zaworze na podłogę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pelletu spala?  Ile czasu na pełnym zasypie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 worki. Mnie nie wiele mniej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.