Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszanka ekogroszek z pelletem drzewnym lub słomianym


ShekinStevens

Rekomendowane odpowiedzi

Przy proporcjach karlik:pelet ze słomy 3:1 temperatura podajnika wzrasta u mnie do 75stopni.  Ale dzisiaj była wiosna na zewnątrz. Nie wiem jak długo kocioł był w podtrzymaniu bo byłem w pracy, kocioł się wygasił.

Przy 4:1 temperatura podajnika dochodziła do maks. 45stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 4:1 i do przodu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pozostanę.

U Ciebie w zbiorniku to kolorowo ;). Ładnie namieszaleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarną perłą ten pelet myślę że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 22:54, mkaczko napisał:

Strasznie skacze ci temp. zadana 65 a biezaca 53,

Jesli dobrze widze to jest sterownik bez pida, te 5 minut podtrzymania to rozumiem moment miedzy kiedy na kotle jest 65 kociol wchodzi w podtrzymanie a nastepnie zanim sie rozkreci temp. Schodzi do53

Jaki masz duzy bojler i w ktorym miejscu masz czujnik temp. Cwu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem chyba zbyt skąpo ustawioną moc, podawanie itp. i temperatura załączania pomp była 55 stopni. Teraz 45. Wcześniej, nie wiem czemu, ale przy włączonym priorytecie bojlera i spadku temp. Cwu poniżej zadanej 45(trzy osoby pod rząd wzięły prysznic, dzieci lubią dłużej posiedzieć) sterownik włączał pompę od CWU i przechodził w tryb podtrzymania. Chyba dlatego że temp. załączania pomp była zbyt niska? Nie wiem.

W każdym razie teraz podniosłem moc dmuchawy do 25% i uchyliłem bardziej szyber, na 50%. Zrobiłem też małą szczelinę w klapce do miarkownika ciągu. Na deflektorze to były sadze. W całym kotle było to samo tylko cienka warstwa którą bez problemu usunąłem.

A bojler jest grzany grawitacyjnie ale równolegle jest założona pompa która kiedyś była wykorzystana do płaszcza na kominku. Leżała więc zamontowałem przy podłączaniu kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ruda za daleko? Pytosz? Czy srogo ruda to duża ruda? ;)

Pochodzę ze Śląska ale mieszkam na wsi od ok. 17lat.

Podaj to daj numer na priv to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.