Skocz do zawartości
IGNOROWANY

240m, tylko podłogówka, bufor 1500l.


gregoro85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na forum jestem nowy, ale już trochę tematu liznąłem dzięki forumowiczom :)

Wciąż jednak szukam dobrych porad.

Teraz postaram się lepiej opisać moją sytuację.

Interesuje mnie ogrzewanie peletem.

Sytuacja:

- Do ogrzania ok 240m - z zapasem.

- Sama podłogówka

- dom będzie ocieplony styropianem 20cm.

- w przyszłości fotowoltaika.

Już posiadam:

- Bufor 1500l

- Boiler na ciepłą wodę 500l

 

Problem:

1. Jaki kocioł?

2. Jakiej mocy.

3. Jaki osprzęt? (sprzęgło hydrauliczne, zawory trzy cztero drożne, lambda, regulator ciągu, co ewentualnie powinno się znaleźć w takiej instalacji?)

z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Witaj na forum

http://cieplowlasciwie.pl/

Wejdz tutaj niecodzienny kalkulator, ktory da ci wynik pogladowy na kotlownie i ogrzewanie jako takie. Do bufora moc nie musi byc dopasowana. Musi byc tylko wysoka. Super ocieploony dom nie gra tu roli. Spokojnie mozna by tu wstawic 24 kW. Co do wyboru producenta. Wystarczy rozejrzec sie po forum i przekonac sie jak szerokie jest spektrum problemow. Nasi he.... wiadacy producenci wciskaja pseudoprodukty. Ladnie pomalowane, niedopracowane. Mali poczuli krew i pakuja do wszystkich swoich smieciuchowych wymienikow palniki pelletowe bez opamietania, glowy, i inwestycji zeby zaoferowac produkt dobry. 

Jezeli chcesz kolego produkt dopracowany, dzialajacy kup cos ze stajni wloskiej albo dunskiej. Kociol Edilkamin Laguna P24. Kociol dziala jak gazowiec. Czyli wlacz - wylacz. Czyszczenie kotla raz, dwa ryzy w roku. Popiol raz na dwa- trzy miesiace do wyniesienia. Obsluguje bufor. Nasi producenci chwala sie systemami kontroli spalania Fuzzy logic II. W przeciwienstwie do systemu Leonardo w Edilkaminie to lata 60-te XX wieku. 

Drugim typem bylby tu dunski RTB. Nie wiem co prawda czy te kotly obsluguja Bufor. Wymagaja jednak wiecej ustawien. Maja za to rewelacyjna platforme internetowa. 

Skontaktuj sie na forum z kolega @Puławiak. Zajmuje sie tym profesjonalnie. Na temat instalacji nie bede sie wypowiadal bo to nie moja domena. Ale dac instalacje zwlaszcza podlogowa do zrobienia " Januszowi " wiadomo z czym sie wiaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji z buforem kocioł jest sprawa drugorzędną, ma grzać. Musisz sobie zadać pytanie ile czasu jesteś w stanie poświęcić na obsługę kotla.Czy odpopielanie jest priorytetem. Mimo wszystko tutaj bym postawił na lagune i bufor jako duże sprzęgło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 18:31, pospisz napisał:

W instalacji z buforem kocioł jest sprawa drugorzędną, ma grzać.

Czyli z jak najwyższą sprawnością. A czy w systemie Leonardo istnieje możliwość ręcznych ustawień pomijając te automatyczne jak np. Podawanie pelletu, powietrze itp? I czy można zakupić sam piec z palnikiem ale bez zasobnika pelletowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Leonardo w Lagunie wyręcza Cię z nastaw prawidłowego doboru dawki paliwowo-powietrznej i robi to bardzo dobrze to po co chcesz zawracać Wisłę kijem? A zasobnik jest wbudowany w kocioł, więc trzeba się z tym pogodzić

Poza tym, kupowanie drogich kotłów, z tak dobrą modulacją  typu Laguna, BS, czy RTB do współpracy z buforem to przerost formy nad treścią. Najlepsza opcja do bufora to Biawar Pellux 100 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar ok, tylko nie z Estymą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pospisz napisał:

 

PS. Po drugie ma grzać bufor. 

W sumie racja. Co prawda nie znam dobrze sterownika Estymy, ale cena bardzo dobra na tej wyprzedaży. W porównaniu do cen niektórych naszych producentów i ich pożal się Boże produktów, warte rozważenia.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kotły produkowane w Polsce na licencji szwedzkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.