Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór palnika do nowego kotła


kamil141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Panowie proszę o pomoc w doborze palnika ewentualnie opinie o kotle

http://www.welder-starozreby.pl/

montują w nich 2 palniki kipi i venma pytanie który wybrać

z racji na małą przestrzeń w kotłowni zaletą powyższego kotła jest to że wszystkie wejścia/wyjścia typu czopuch, zasilanie czy też palnik są rozmieszczane zgodnie z potrzebami klienta 

ja jestem szczęśliwym posiadaczem ecomata z powyższymi palnikami nie miałem styczności stąd pytanie ( brat stoi przed pilnym dylematem zakupu kotła )

pominę fakt że przedstawiciel tej firmy który był na oględzinach do nowo wybudowanego domu 140m2 polecał kocioł 25kw na pytanie dlaczego tak duży twierdził że większy będzie lepszy poza tym wszystkie palniki mają tą samą moc tylko pojemność wodna kotła się zmienia i twierdził że montują tylko 1 rodzaj palnika, po telefonie do firmy ponieważ brat bez konsultacji ( a kompletnie nie ma o tym pojęcia )  podpisał wstępną umowę, moje wątpliwości zostały rozwiane aczkolwiek niesmak pozostał ponieważ zaliczki w całości nie chcą zwrócić ( co zresztą jest zrozumiałe w końcu ktoś przyjechał szkoda tylko że mało kompetentny )

w związku z tym że mam do nich tylko kilka km postanowiłem się tam wybrać i dać im szansę ( można na żywo obejrzeć działający kocioł )

sam kocioł sprawia wrażenie bardzo solidnego- oglądałem go na żywo na giełdzie i tam też dostałem informacje o 2 rodzajach palnika co też potwierdziłem telefonicznie  , poniżej fotka 

IMG_20191124_094927.jpg

IMG_20191124_094947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak kocioł, ładne ma kolory. Pytanie jak ten korpus jest np. pod Kipiego przygotowany. Widzę sterowanie Techa, to też dobrze nie wróży, chociaż wiem że instalują Kipi na Techu jak i Bragerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kipiego sterownik tylko plum i nie daj sobie wcisnąć 350 siątki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle nie kostrzewa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil141 napisał:

 

pominę fakt że przedstawiciel tej firmy który był na oględzinach do nowo wybudowanego domu 140m2 polecał kocioł 25kw na pytanie dlaczego tak duży twierdził że większy będzie lepszy poza tym wszystkie palniki mają tą samą moc tylko pojemność wodna kotła się zmienia i twierdził że montują tylko 1 rodzaj palnika, po telefonie do firmy ponieważ brat bez konsultacji ( a kompletnie nie ma o tym pojęcia )  podpisał wstępną umowę, moje wątpliwości zostały rozwiane aczkolwiek niesmak pozostał ponieważ zaliczki w całości nie chcą zwrócić ( co zresztą jest zrozumiałe w końcu ktoś przyjechał szkoda tylko że mało kompetentny )

 

 

Już same powyższe zdania świadczą tylko o tym, żeby od tej firmy trzymać się z daleka. Zamiast kombinować ze składakami i później użerać się z "kompetentnym" serwisem, niech brat weźmie sobie Biawara 12kw, zamontuje go zgodnie ze sztuką , "wejścia/wyjścia" dostosuje do kotła i na pewno będzie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są lepsze (czyt. droższe), ale niektórzy muszą do tego długo dorastać, żeby to zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visitor, zwał jak zwał:-):-). Jeszcze co innego miałem na myśli, czyli m.in.  cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil141 napisał:

Witam 

Panowie proszę o pomoc w doborze palnika ewentualnie opinie o kotle

http://www.welder-starozreby.pl/

 

Boję się nawet pytać o cenę tego "cuda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem ich stronę. To kocioł na groszek, tylko bok ma zmieniony na podajnik z palnikiem. Korpus jest ten sam, ale żadne to zdziwienie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając trendy cenowe naszych rodzimych kotlarzy, pewno będzie kosztował 11-12 tyś (ostrożnie szacując). Klient, który to kupi z czasem dorośnie do tego, żeby zaopatrzyć się w Ecostera, później Econeta a potem stwierdzi że Lambda też się przyda :-). Wtedy cena osiąga już pułap niemal Laguny czy Blackstara, w porównaniu z nimi żaden polski kocioł nie może się równać pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalistą, ale gdybym miał wybierać dla siebie, wybrałbym duńskiego Blackstara, jakby dotacja była spora, to RTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ziomektomek napisał:

Panowie Benton, eliksir, visitor a co polecacie lepszego, od kotłów w których jesteście specjalistami, czyli włoskich, duńskich. 

Nie jesteśmy specjalistami ale zwolennikami kotłów przy których nie trzeba spędzić pół zimy żeby nauczyć się nimi grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.