Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik kipi prośbą porada.


Piotras6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanowne grono, mam pytanie dotyczące palnika kipi, zakupiłem piec takla 11kw z zamontowanym palnikiem kipi 5-16 kw i jaką wartość wpisać w steroniku ecomax 850 11 kw czy 16 kw chodzi o moc maksymalną.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak moc kotła, czyli 11kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w poniższym linku, nie wszystkim polskim producentom woda sodowa uderzyła do głowy i mają w ofercie całkiem przyzwoity kociołek z palnikiem Kipi w normalnej cenie...7700zł... Można? Można...

https://allegro.pl/oferta/kociol-kotly-piece-5-klasa-katla-11-pellet-co-c-o-8235498897?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopracuj ustawienia palnika i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny kociołek. Duża możliwość konfiguracji typu umiejscowienie czopucha, zaworu spustowego itp, bardzo na plus. Duży zbiornik zasypowy, przyjemny wygląd. I nawet econet w dobrej cenie... Zgadzam się z @Benton661, jak się czerpie mniejszą łyżeczką to też można zarobić z pewnością, może będzie to dłużej trwało, ale grono klientów może być jednocześnie większe. 

@maronka, popatrzej no na ten kociołek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jak sprzedam 10 chlebów i na każdym zarobię  1 zł, to żaden interes. Ale jak sprzedam 100 chlebów i na każdym zarobię 30 gr, to jest interes. Mam 10 razy więcej potencjalnych klientów, którzy do mnie wrócą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jakieś fotki wnętrza kotła? Interesuje mnie, czy jest szamot i jak wyglądają te kanały pionowe z zawirowywaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, płomień uderza w płaszcz wodny bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy konstrukcja wymiennika jest taka, jak pokazano na szkicu. I czy ten kocioł pelletowy nie jest jedynie modyfikacją kotła zasypowego albo podajnikowego? Gdyby tam była szuflada popielnika, zamykała by dolny dolot do kanałów pionowych. 

Czy z palnikiem peletowym i bez zamknięcia tego dolotu, wymiennik nie traci na sprawności?

popielnik.png.546a741a4f7302f73a7d02c8bb3bc478.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ściana jest do samego dołu, czy tak jak na szkicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak ma ecodesign i sprawność ok 90 %, to szamot w komorze spalania raczej musi być. Jeśli wygląda to tak jak na szkicu, to jakieś dopalacze szamotowe można łatwo zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego dołu bo jak wybierałem popiół to dziury nie było. Kocioł jest 5 klasy a cerfitykatu to chyba nie dają od tak. Ale na kołach to się za bardzo nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szamotu to zanim kupiłem kocioł to gdzieś wyczytałem że sprzedawcy wkładają szamot żeby podnieść sprawność kotła i zmieścić się w widełkach 5 klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot w kotle na pellet sprzyja dopalaniu spalin, czyli spalanie jest efektywniejsze

Palnik naprzeciw ściany z blachy z płaszczem wodnym to średnio dobry pomysł, ale to tylko moje zdanie. Ja u siebie dostawilem płytę szamotową opartą o wymiennik kotła naprzeciw palnika  i widzę że jest lepiej. Na ściankach siwy nalot, czyli tak jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 17:27, gmaj22 napisał:

Panie, jak sprzedam 10 chlebów i na każdym zarobię  1 zł, to żaden interes. Ale jak sprzedam 100 chlebów i na każdym zarobię 30 gr, to jest interes. Mam 10 razy więcej potencjalnych klientów, którzy do mnie wrócą :)

Pod warunkiem że ten chleb jeszcze dobry będzie .)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupią co innego :) Z pustym koszem ich przecież ze sklepu nie wypuszczę. Chyba ze z pustym portfelem :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.