Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik tech


Egonito

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem Termo-eco z Castoramy . Jeszcze stoi w kotłowni bo nie ma kiedy wyciągnąć i gratów od niego sprzedać. jeszcze dałby rade parę latek ale ja już mam dość smarkania na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gmaj22 napisał:

Nie dam głowy uciąć, że jest to palnik Pancerpola, ale na pewno fajka "pancerpolopodobna" :) Ogladałem  kiedyś te Webermany w Castoramie.

Tak masz rację kupiłem go w castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miał być marketowy "brand" Stąporkowa, to bardzo prawdopodobne, że jest tam ich palnik. Nawiasem mówiąc, bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
9 minut temu, TIMON120777 napisał:

ja miałem Termo-eco z Castoramy . Jeszcze stoi w kotłowni bo nie ma kiedy wyciągnąć i gratów od niego sprzedać. jeszcze dałby rade parę latek ale ja już mam dość smarkania na czarno

Jakos zawsze kojarzylem ze masz Ogniwo. Niewazne. Tez ostatnio uwolnilem sie od wegla. A ze nie mam mozliwosci grzania takim gazem to poszedlem w pellet. Co do smarkania na czarno. Tez mi przeszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąporków sprzedaje pod swoim szyldem w Casto 

to jak dobrze kojarzę to Centrometal robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele na nich widać ale po tym co widze to korekta nadmuchu w dół delikatna 

podejrzewam że rura do komina gorąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TIMON120777 napisał:

niewiele na nich widać ale po tym co widze to korekta nadmuchu w dół delikatna 

podejrzewam że rura do komina gorąca

Powiem Ci ze sprawdziłem rurę ręką i nie jest gorąca ale nadmuchem zjechalem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta korekta niewielka - nie wiem jak masz stopniowany nadmuch czy od 0 do 100 czy np od 1 do 12 ale zmniejsz nie więcej niż o 5% poprzedniej nastawy i zostaw do jutra. następna korekta zależnie od efektów nie częściej niż co 12 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TIMON120777 napisał:

tylko ta korekta niewielka - nie wiem jak masz stopniowany nadmuch czy od 0 do 100 czy np od 1 do 12 ale zmniejsz nie więcej niż o 5% poprzedniej nastawy i zostaw do jutra. następna korekta zależnie od efektów nie częściej niż co 12 godzin

Od 0 do 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak pisałem minus 5% od poprzedniej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej dojdziemy, jaki tam potencjał jest. Dasz radę spisać jakie sa obroty silnika i przełożenie motoreduktora? Ewentualnie zdjęcia tabliczek na silniku i reduktorze.

Na początek dałbym 8 sek podawania na 60 sekund postoju. W dwustanie ma szybko dobić do zadanej i sie odstawić. Jak trochę opanujesz kocioł, to pobawisz się w ciągłą pracę- wtedy jest najbardziej ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczny numer producentów. Mały kocioł , mały palnik i huragan do tego. Potem problem bo wiatrak ustawiony na 20% kopci a na 30% wyrywa opał do komina. No ale masz co masz i musisz z tym żyć. Jak jest jakas przesłona na dmuchawie to zostawić prześwit 1-2cm i powoli schodzić w dół z nadmuchem żeby nie przekroczyć progu sprężania. wtedy nie będzie miała siły przepchnąć odpowiedniej ilości powietrza przez złoże opału i zacznei kopcić i produkowac sadzę. jak dojdziesz do takiego stanu pozostanie kombinowanie z innymi parametrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.