Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik tech


Egonito

Rekomendowane odpowiedzi

a zrób mu twardy reset i przywróć ustawienia fabryczne. Po tej operacji zostaw go niech popracuje kilka godzin. Zobaczysz czy po dojściu do zadanej będzie sie odstawiał czy nadal będzie wentylator pracował cały czas. może jest jakaś usterka ale wcześniej trzeba wykluczyć błędy ludzkie , nawet te których popełnienia nie jesteśmy świadomi(przypadkowa korekta nie tego co trzeba parametru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem i czekam

W dniu 17.11.2019 o 17:14, gmaj22 napisał:

To ze przeciąga, to mnie nie dziwi, ale że wentylator i podajnik dalej pracują. 

A może Ty masz czasy podawania/przerwy w podtrzymaniu/czuwaniu ustawione tak jak w pracy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że ustawiasz temperaturę 50 to ma grzac do 60stC? coś mi się nie chce wierzyć- on nie ma prawa pracowac powyżej ustawionej temperatury bo to grozi przegrzaniem w przypadku braku odbioru ciepła. no chyba że teraz w myśl przepisów o emisji ograniczają w dół temperatury pracy kotłów węglowych

miałem do czynienia z techami mnóstwo razy i nie spotkałem sie z taką sytuacją żeby przy ustawionej zadanej grzał dużo wyżej 

dziwne to dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to zmienia postac rzeczy i oznacza że masz niewłaściwe ustawienia 

jeśli dobrze czytam w poczatkowych postach masz 

podawanie 7sek

przerwa 75 sek 

nadmuch 19%

nic dziwnego zatem że taka sytuacja jest

musisz podnieść nadmuch a jak zacznie się spiekac opał albo zapadac kopiec skracać przerwę podawania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to raczej nie zmieni niczego jesli masz złe parametry pracy. z zaworem 4d czy bez niego będziesz się męczył przy niewłaściwych ustawieniach. może w okresach przejściowych mocy wystarczy ale jak przyjdzie zima to będzie efekt jak teraz albo gorszy. poprawiałbym sytuację 2 torowo. 

1- korekta ustawień i obniżenie temperatury na kotle. jak nie masz termostatów to różnica pomiedzy zasilaniem a powrotem nie będzie jakaś drastyczna i zimny powrót kotłe w tydzień czy nawet w miesiąc nie zniszczy. Ty zas będziesz miał komfort termiczny a nie saunę w domu

2- montaż 4d i wtedy dopiero temperatura na kotle w górę  a na dom ile będzie trzeba. musisz jednak pamietac po montażu zaworu o regulacji przepływów abyś miał oczekiwane temperatury w pomieszczeniach. bez tego zabiegu możesz miec w jednych pokojach za ciepło a w innych za zimno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Egonito napisał:

Dzwoniłem do serwisu tech i powiedział że piec przejdzie w tryb podtrzymania jak piec osiągnie 60stopni niżej się nieda 

Da się, tylko trzeba do menu "ukrytego" wejść ;) Sprawdż kod: 2902-ekran producenta i 7785-menu instalatora

Zmniejsz moc pompy albo przydław przepływ na grzejnikach (albo jedno i drugie). Wtedy zejdziesz z temperatura na kotle, choc i ta może być za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TIMON120777 napisał:

ale to raczej nie zmieni niczego jesli masz złe parametry pracy. z zaworem 4d czy bez niego będziesz się męczył przy niewłaściwych ustawieniach. może w okresach przejściowych mocy wystarczy ale jak przyjdzie zima to będzie efekt jak teraz albo gorszy. poprawiałbym sytuację 2 torowo. 

1- korekta ustawień i obniżenie temperatury na kotle. jak nie masz termostatów to różnica pomiedzy zasilaniem a powrotem nie będzie jakaś drastyczna i zimny powrót kotłe w tydzień czy nawet w miesiąc nie zniszczy. Ty zas będziesz miał komfort termiczny a nie saunę w domu

2- montaż 4d i wtedy dopiero temperatura na kotle w górę  a na dom ile będzie trzeba. musisz jednak pamietac po montażu zaworu o regulacji przepływów abyś miał oczekiwane temperatury w pomieszczeniach. bez tego zabiegu możesz miec w jednych pokojach za ciepło a w innych za zimno 

Opcja1, jakie dac parametry żeby obniżyć temperaturę na kotle PS, a może zmienić groszek o mniejszej mocy teraz palę pieklorzem 29,30mj  co znaczy 2torowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gmaj22 napisał:

Da się, tylko trzeba do menu "ukrytego" wejść ;) Sprawdż kod: 2902-ekran producenta i 7785-menu instalatora

Zmniejsz moc pompy albo przydław przepływ na grzejnikach (albo jedno i drugie). Wtedy zejdziesz z temperatura na kotle, choc i ta może być za duża.

Muszę chyba poszuka kogoś kto się zna natym żebym czegoś nie spiepszyl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę na kotle powinieneś zmienić bez grzebania w serwisowym skoro wcześniej miałeś 57st i podniosłeś to w taki sam sposób obniżysz nawet do 50stC - powinien na to ster pozwolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TIMON120777 napisał:

temperaturę na kotle powinieneś zmienić bez grzebania w serwisowym skoro wcześniej miałeś 57st i podniosłeś to w taki sam sposób obniżysz nawet do 50stC - powinien na to ster pozwolić

Tylko jakie ustawienia mu dać wrzucił bym filmik paleniska tylko niewiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij odo obniżenia zadanej. jak dociąga do 51 to mu taką ustaw, niech się zacznie odstawiać. potem zaczniesz obserwacje i korekty. nie kręć filmów, zrób fotkę palnika - żeby było widać płomień i opał- interesuje mnie czy się pali powyżej palnika, na równo czy w środku i jak wygląda popiół. zależnie od tego co zobaczę to będe wiedział w którą stronę kręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest Pancerpol, tylko nie wiadomo, czy 15 kW,  czy 17 kW. Interesuje mnie jego potencjał - wg niego ustawisz dawkę . Sterownik jest bez PID, zatem zapomnij o modulacji, ale powinny wystarczyć dwa trzy ustawienia na sezon. Nie ma sensu ustawiać zbyt dużej dawki, bo wprawdzie podajnik to spali, ale wymiennik nie odbierze i wypuści nadmiar  w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gmaj22 napisał:

Tam jest Pancerpol, tylko nie wiadomo, czy 15 kW,  czy 17 kW. Interesuje mnie jego potencjał - wg niego ustawisz dawkę . Sterownik jest bez PID, zatem zapomnij o modulacji, ale powinny wystarczyć dwa trzy ustawienia na sezon.

Co to jest pancerpol, 15kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest rodzaj palnika w kotle na ekogroszek i jego moc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam głowy uciąć, że jest to palnik Pancerpola, ale na pewno fajka "pancerpolopodobna" :) Ogladałem  kiedyś te Webermany w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pod edytorem spinacz możesz przeciągnąć fotkę albo użyć linku dodaj pliki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi bardzo podobnie wygląda do kotłów Stąporkowa ale chyba je robi ktoś inny. jak ma papier to parametry spełnia a ile pożyje to już od użytkownika zależy. mój wytrzymał 10 lat ale mnie się już nie chce szuflować i ceny za wysokie więc zmieniłem na gazowy

 

Visitor

bo u mnie ręka nadal szybsza niz głowa- jeszcze się nie nauczyłem cierpliwości- może w poprzednim życiu rewolwerowcem byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Teraz, TIMON120777 napisał:

to mi bardzo podobnie wygląda do kotłów Stąporkowa ale chyba je robi ktoś inny. jak ma papier to parametry spełnia a ile pożyje to już od użytkownika zależy. mój wytrzymał 10 lat ale mnie się już nie chce szuflować i ceny za wysokie więc zmieniłem na gazowy

O, a co sie stalo z Ogniwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.