Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik tech


Egonito

Rekomendowane odpowiedzi

Coś taki w gorącej wodzie kąpany, tu nie ma dyżurów ani pogotowia....

Może nie ma akurat kogoś kto zna ten sterownik

A że wróżka na urlopie to tymczasem podaj czym palisz i jakie już masz nastawy, może koledzy skorygują bo uniwersalnych nastawów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu? A dlaczego kocioł pracuje w podtrzymaniu? Prawidłowe nastawy w sterowniku powinny być takie aby kocioł pracował nonstop, modulować a nie odstawiał się. Jadąc autem rozpedzasz go i wyłączasz bieg, i pużniej znów rozpedzasz i tak w kółko? No chyba raczej nie. Kocioł ma tak pracować : nie ma prawa się odstawić

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Egonito napisał:

Tech st 37n rs

 

9 minut temu, Zbyszko125 napisał:

aby kocioł pracował nonstop, modulować

Na pewno on ma pid???  Wydaje mi się że nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Egonito napisał:

czas podawania7s czas przerwy1, 15s dobija tylko do51

Rozumiem że masz w pracy :

podawanie  7s

podtrzymanie  1min 15 sek   czyli  75 sekund

Jeżeli tak to moc jest mała , ustaw tak aby stosunek pod/przerwa był 1:9  czyli podtrzymanie 63 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,skoro nie ma PIDa, to faktycznie trochę lipa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jozefg1 napisał:

Rozumiem że masz w pracy :

podawanie  7s

podtrzymanie  1min 15 sek   czyli  75 sekund

Jeżeli tak to moc jest mała , ustaw tak aby stosunek pod/przerwa był 1:9  czyli podtrzymanie 63 sekundy

Nie on chodzi cały czas spodawonia 7s przerwa w podawaniu 1,15s a chodzi mi oto jak by doszedł do zadanej 57 stopni i wszedł w podtrzymanie to jak ma być ustawiony sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra   - ustaw podtrzymanie :  Podawanie   8sek - przerwa 20minut

Traktuj podane wartości orientacyjnie, poobserwuj i ew wprowadź korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sterownik dwustanowy on wchodzi w podtrzymanie po osiągnieciu temperatury zadanej. Może jednak w czasie przebywania w tym stanie gdy ustawione parametry świadczą o zbyt dużej mocy przeciągac ponad zadaną nawet o kilka - kilkanaście stC

Jeśli podajnik nie pracuje, wentylator milczy a temperatura rosnie znaczy że jest w podtrzymaniu i ma zapas mocy.. ten sterownik to dośc prosta i łatwa do okiełznania konstrukcja Techa.  nie wiem jednak po co Ci do szczęscia ustawianie podtrzymania. ogarnij parametry pracy żeby przechodził w podtrzymanie jak najrzadziej i nie będziesz sobie nim musiał głowy zawracać.

spróbuję jednak odpowiedzieć na nurtujące Cię pytanie o tryb podtrzymania. Ustaw tak żeby na koniec tego tryby w palniku było wystarczająco dużo paliwa aby otwory napowietrzające nie było odsłonięte- czyli albo płasko albo niewielki kopczyk. nie podam Ci konkretnych cyfr bo nie wiem ile czasu jest w podtrzymaniu. Wiem natomiast jedno- czas pracy w podtrzymaniu zmien z 40sek na 5-ten ster nie pozwoli podać mniej bez ingerencji w menu serwisowe i wydłuż czas z 5 minut do 30 minut. moc nadmuchu na takim samym poziomie jak w trybie pracy

walcz i pisz o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję? 

 Jeżeli nie to proszę https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-37N-RS_instrukcja_PL.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż w instrukcji - może jest ustawione, że przechodzi w podtrzymanie po osiągnięciu temperatury (zadana + 5)?

@Jozefg1 był szybszy o 3 sek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt z przytoczonej powyżej instrukcji: "VI.c) Histereza kotła Opcja ta służy do ustawiania histerezy temperatury zadanej C.O. Jest to różnica pomiędzy temperaturą wejścia w cykl podtrzymania, a temperaturą powrotu do cyklu pracy (na przykład: gdy Temperatura zadana ma wartość 60ºC, a histereza wynosi 3ºC, przejście w cykl podtrzymania nastąpi po osiągnięciu temperatury 60ºC, natomiast powrót do cyklu pracy nastąpi po obniżeniu się temperatury do 57ºC)"

Sterownik powinien zareagować tak jak napisał @TIMON120777"Masz sterownik dwustanowy on wchodzi w podtrzymanie po osiągnieciu temperatury zadanej. Może jednak w czasie przebywania w tym stanie gdy ustawione parametry świadczą o zbyt dużej mocy przeciągac ponad zadaną nawet o kilka - kilkanaście stC"

Jeśli przeciąga temperaturę, to znaczy ze ma ustawioną zbyt dużą moc w stosunku do warunków pogodowych. Wydłuż pauzę w pracy i dobierz nadmuch.

Albo zasysa "lewe" powietrze przez wentylator, jeśli duży ciag kominowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw to powyżej: ile masz przerwy??? 113 sekund czy 1 min i 13 sekund - ten drobiazg akurat robi różnicę.

A potem zastosuj się do poniższych wskazówek: Wydrukuj, opraw w ramkę i powieś nad kotłem :)

 

Zmieniaj ZAWSZE jeden parametr:

1/ Jak nie dopala ale osiąga zadaną temp. - wydłuż przerwę podawania.

2/ Jak nie dopala i nie osiąga zadanej temp. - podnoś nadmuch.

3/ Jak spieka popiół (popcorn-szlaka krusząca się w palcach) ale osiąga zadaną temp. -obniżaj nadmuch

4/ Jak spieka popiół i nie osiąga zadanej temp. -skracaj

przerwę podawania.

5/ Jak skleja popiół (twarda stopiona szlaka) - to nadmuch w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gmaj22 napisał:

cyt z przytoczonej powyżej instrukcji: "VI.c) Histereza kotła Opcja ta służy do ustawiania histerezy temperatury zadanej C.O. Jest to różnica pomiędzy temperaturą wejścia w cykl podtrzymania, a temperaturą powrotu do cyklu pracy (na przykład: gdy Temperatura zadana ma wartość 60ºC, a histereza wynosi 3ºC, przejście w cykl podtrzymania nastąpi po osiągnięciu temperatury 60ºC, natomiast powrót do cyklu pracy nastąpi po obniżeniu się temperatury do 57ºC)"

Sterownik powinien zareagować tak jak napisał @TIMON120777"Masz sterownik dwustanowy on wchodzi w podtrzymanie po osiągnieciu temperatury zadanej. Może jednak w czasie przebywania w tym stanie gdy ustawione parametry świadczą o zbyt dużej mocy przeciągac ponad zadaną nawet o kilka - kilkanaście stC"

Jeśli przeciąga temperaturę, to znaczy ze ma ustawioną zbyt dużą moc w stosunku do warunków pogodowych. Wydłuż pauzę w pracy i dobierz nadmuch.

Albo zasysa "lewe" powietrze przez wentylator, jeśli duży ciag kominowy.

 

Uszczelnilem palnik i dalej to samo zadana osiąga ale nie przechodzi w podtrzymanie pracuje dalej niewiem co go boli sterownika pokojowego nie mam zamontowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze przeciąga, to mnie nie dziwi, ale że wentylator i podajnik dalej pracują. 

A może Ty masz czasy podawania/przerwy w podtrzymaniu/czuwaniu ustawione tak jak w pracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.