Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Ciągu


astarothsiwy

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze dźwignia miarkownika powinna być sporo niżej,przestaw ją.

Po drugie,mam wrażenie,że śruba w klapce powietrza pierwotnego jest wkręcona-odręć ją.

Ale ogólnie dobrze to wygląda i ewidentnie wina w klapie-bo łańcuch luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także miałem początkowo problem z Honeywell-em, nie mogę powiedzieć by po usprawnieniach był idealny ale jakoś tam działał.

Jamjestcichy ma rację, ramię daj bardziej poziomo, miarkownik masz pod kątem 45 * . Gdyby był w pionie czyli 90* to tak zamontowane ramię byłoby prawie pionowo a powinno być raczej w poziomie.

Do rzeczy -  ja zrobiłem tak

- ramię które ma oryginalnie kąt 90 stopni, rozgialem w bok by było ok 135 stopni.( kąt rozwarty)

-  ramię zamocowalem w miarkowniku tak by mocująca śruba ta centralna,  była na 2/3 swojej długości a nie jak u Ciebie, na samym początku. Wg mnie, lepiej zamocować bliżej dłuższego końca ramienia. Myślę że wtedy lżej mu pracować.

-  i najciekawszy myk : nie kalibrowalem miarkownika pod temperaturę. Rozpalalem na stałej szczelinie klapki, gdy kocioł doszedł do zadanej powiedzmy 60 stopni, niwelowalem stałą szczelinę klapki na zero śrubka a na skali miarkownika ustawialem 80 stopni.  Łańcuch zapinalem tak, by szczelina klapki miała ok 2 mm. Można doregulowac pokrętłem, byle nie więcej jak 85 na skali.Miarkownik BĘDZIE stale utrzymywał zadaną temperaturę 60 stopni, mimo że na skali masz 80 stopni. Takie ustawienie sprawia że sprężyna wewnątrz ma większą moc. Zaletą takiego ustawiania było też to że po wypaleniu wsadu, klapka pozostawała otwarta na maks 1 cm.

Trochę zawiły opis ale chciałem to bardzo dokładnie opisać i wyjaśnić.

U mnie tak to działało . Obecnie jest Unister i wszelkie kombinacje nie mają miejsca. Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.