Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus gb062 + rc310 + zasobnik. Nie chce grzac


Krisu89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstepie chcialbym sie z Wami przywitac. Jestem nowym uzytkownikiem forum. Zajerestrowalem sie tutaj pozniewaz chcialem Was prosic o pomoc. Jestem mlody i jeszcze wiele nauki przedemna... Posiadam piec jak w temacie. Buderus gb062 i sterownik rc 310. Nowo wybudowany dom o powierzchni 180m2 nie liczac garazu i kotlowni. W calym domu podlogowka. Za jakis miesiac planujemy z zona i dziecmi przeprowadzke a ja nie moge dojsc o co chodzi. Mianowiacie probowalem ogrzewac dom juz 3 razy. Piec chodzil 3 razy po 2 dni a podloga byla dalej lodowata. Wszedzie plytki. Na piecu ustawialem  40, 42 i 45 stopni. Na sterowniku 17, 18, 19 stopni w pomieszczeniu. Wszystkie zawory otwarte i pomki uruchomione. Odpowietrzone. Na dole na rozdzielaczu temp 30 stopni a na pietrze 25 stopni. Nie wiem czemu taka roznica. Podloga po 2 dniach dalej zimna i tak juz 3 razy probowalem. Co.moze byc nie tak? Zastanawiam sie moze to przez ten czujnik pogodowy? Czy mozna zmienic zeby temperatura w pomieszczeniu byla ustalana inaczej? Mozna wylaczyc czujnik pogodowy? Bo mam wrazenie ze to on zamieszanie robi? Pogoda na dworze ladna i moze dlatego nie chcial piec grzac? Z gory przepraszam jesli dalem Wam za malo informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka zdjęć twojej instalacji, i nam je pokaż. Natomiast zacznij od ustawienia wyższej temperatury w domu np 24-25*C i sprawdź czy jest wyższa temperatura na rozdzielaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant bedzie 7go listopada. Piec chodzi juz non stop. Postanowilem go nie wylaczac. Serwisant tez tak powiedzial. Powiem moze co zauwazylem. Na sterowniku jest ustawione dzien 21 noc 20 st. W domu faktyczna temp jest miedzy 14 a 16st. Na piecu jest 55. Temp zasilania pokazuje kolo 42. Temp na piecu spada do okolo 36 st. Wtedy wlacza sie pompa i piec podgrzewa wode do okolo 42.5st. Poczym sie wylacza. Czemu do 42.5 skoro mam ust 55? Podloga nadal zimna. Odpowietrzona wysztko posprawdzane przez hydraulika i jest ok. A dalej zimno. Dodam ze piec przez te wszystkie dni a chodzi lacznie juz okolo 10dni zuzyl 9 m3 gazu. Duzo za malo. Co moze byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.