Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mój problem polega na wyborze pomiędzy płytowym podgrzewaczem CWU (np.secespol) a zwykłym bojlerem z wężownicą. Własnie ten zwykły padł (dziura - przertdzewiał). Piec 35KW na opał stały, pompa na zasilaniu układ otwarty.

Proszę o pomoc.

Opublikowano

Przy płytowym podgrzewaczu może brakować ciepłej wody, ze wględu na dużą moc której potrzebuja do podgrzania na bierząco dużych ilości wody, oraz pobór wody jest w kratkę raz ciepła raz zimna przy regulacji temperatury. Sprawdzają się najlepiej wraz ze stabilizatorem c.w.u. (nie podgrzewaczem).

Opublikowano

Jeżeli można to uprzejmie bym prosił o trochę więcej wyjaśnienie problemu braku ciepłej wody. Jeżeli rozumiem to chodzi o wodę do podgrzania zimnej wody użytkowej. Mogę dodać, że w układzie moim mieści się około 100 litrów wody a może i więcej. Piec jest ogromny niskotemperaturowy 35kw na paliwo stałe.

Druga rzecz to " pobór wody jest w kratkę raz ciepła raz zimna przy regulacji temperatury.Sprawdzają się najlepiej wraz ze stabilizatorem c.w.u. (nie podgrzewaczem)." Tutaj niestety nie rozumiem więc proszę o chociaż kilka zdań.

Z góry za wyjaśnienie mi tych kwestii (problemu) serdeczne dzięki.

Opublikowano
Witam.

Mój problem polega na wyborze pomiędzy płytowym podgrzewaczem CWU (np.secespol) a zwykłym bojlerem z wężownicą. Własnie ten zwykły padł (dziura - przertdzewiał). Piec 35KW na opał stały, pompa na zasilaniu układ otwarty.

Proszę o pomoc.

zdecydowanie zasobnik ale wiszący albo stojący i koniecznie z spiralną węzownicą ,a jaki to juz musisz dac wiecej danych

Opublikowano

Ogromny piec, niskotemperaturowy, na paliwa stałe, coś takiego to chyba nie istnieje, ale możemy się rozmijać co do definicji niskiej temperatury. Ale do rzeczy. Guitar miał na myśli to, że płytowy podgrzewacz, może nie nagrzać wody ciepłej zgodnie z zapotrzebowaniem. Ja osobiście polecam zasobnik z wężownicą. Ciepła woda zawsze będzie. Bez udziwnień, proste rozwiązania są najlepsze.

Opublikowano

Płytowy podgrzewacz jest bardzo szybki i aby woda na wylocie miała stała temperaturę musi być wyposażony w szybki układ automatyki. Niestety i tak automatyka nie nadąża i temperatura na wylocie z wymiennika waha się od np. 35 st. C do np. 60 st. C (zakładając,że na kotle mamy 65 - 70 st. C bo tylko wtedy będziemy mieli wystarczająca ilość c.w.u.). Dlatego w szereg wpięty jest stabilizator c.w.u. czyli zbiornik od ok. 35 litrów wzwyż w którym ta woda będzie się mieszała i na wylocie otrzymamy stabilną temperaturę c.w. tj. np. 50 st. C. układ musi być wyposażony w cyrkulację. Ponadto taki stabilizator zapewnia przy dużych rozbiorach zapas ciepłej wody.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.