Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet nie osiąga temperatury zadanej 55 stopni


lhanusz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, lhanusz napisał:

Temperatura na piecu na analogowym termometrze  59 stopni na sterowniki 52 stopnie - też sporą różnica..... 

A gdzie jest zamontowany czujnik temp kotła  od sterownika?  Bo te temp są bardzo rozbieżne... 

Ciekawe jak jest zrobione zasilanie tej podłogówki, oraz jej powrót.  Narysuj kolego gdzie co idzie i co jest zamontowane na rurach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

Czy tak wygląda ten Twój kocioł w przekroju.

238899506_OperaZdjcie_2019-10-06_080013_www.fuego_pl.thumb.png.81e09fe1d444cfbe8f63cb16a5ada4d4.png

Mam rozumieć , że ten palnik siedzi na rusztem wodnym Tak w tych drzwiczkach gdzie klapka miarkownika.

Kolego to jest już nowszy model mój jest troszkę inny z 2015r. Postaralem się jak mogłem porobilem fotki. - to co jest na ruszcie - piec przepalil w czasie 23godz palenia przez tydzień. 

20191006_104306.jpg

20191006_104318.jpg

20191006_103959.jpg

20191006_104328.jpg

20191006_104003.jpg

20191006_104309.jpg

20191006_104314.jpg

20191006_103953.jpg

20191006_104352.jpg

20191006_104026.jpg

20191006_104358.jpg

20191006_104335.jpg

20191006_104014.jpg

20191006_104340.jpg

20191006_104019.jpg

20191006_104401.jpg

20191006_104246.jpg

20191006_104250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lhanusz napisał:

 

Czeka Cię mocno mechaniczna ingerencja w kocioł by doczyścić z tych nagarów,które skutecznie hamują odbiór ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, g69 napisał:

Czeka Cię mocno mechaniczna ingerencja w kocioł by doczyścić z tych nagarów.

Rzeczywiscie zdała by sie:) tak kociol po węglu wygląda. Jak przyjechali montować tydzień temu to ile mogłem szczotka o skrobakiemtyle zrobiłem ale chyba jakaś szczotka na wiertarke by zrobiła jeszcze lepsza robotę. Pomijając ten istotny co bądź problem to dalej z tym wymiennikiem problem zostaje palnik nad rusztem jest. Jak miałem przytkane czopuch na 80-90 procent to aż wrzalo jak krople wody dałem.odkrecilem na Maxa i już nie wrze  ale chyba mi wszystko ciepło z palnika ucieka w komin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lhanusz napisał:

Jak miałem przytkane czopuch na 80-90 procent to aż wrzalo jak krople wody dałem.odkrecilem na Maxa i już nie wrze  ale chyba mi wszystko ciepło z palnika ucieka w komin....

Ty chyba chcesz sobie zrobić krzywdę... Kto zamyka czopuch przy pracującym wentylatorze... Pisali Ci i ja też pisałem abyś narysował schemat... 

Ja już stąd spadam... Olewasz ludzi, więc ja też olewam ten temat. 

Dziękuję  i życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

Ty chyba chcesz sobie zrobić krzywdę... Kto zamyka czopuch przy pracującym wentylatorze... Pisali Ci i ja też pisałem abyś narysował schemat... 

Ja już stąd spadam... Olewasz ludzi, więc ja też olewam ten temat. 

Dziękuję  i życzę powodzenia. 

Kolego jestem trochę zielony w tych sprawach a Ty się denerwujesz. Czego dokładnie ma być ten schemat  porobilem fotki jakie mogłem. Jakbym się na tym znał to bym to moment wam napisał. Mam 2 obwody podłogowka jedna pompa i druga grzejniki plus bojler 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol do wyczyszczenia do golej blachy. Niewiem. Moze to jakos zadziala. Chciales zaoszczedzic a waszlo… No wlasnie. Nie lepiej bylo dolozyc kasy i miec kociol z wymiennikiem dedykowanym pod pellet? Pellet daje o wiele mniej ciepla i sprawnosc jego przekazania do plaszcza wodnego jest kluczowa. Wycialbym i zaspawal ten nieszczesny ruszt wodny. jezeli oczywiscie wymiennik nie jest bliski perforacji. I nigdy nie przymykaj czopucha jezeli dbasz o zycie i mienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić wyczyszcze bo to akurat ogarnę sam. Jedne z kolegów podpowiedział mi żeby zrobić labirynt w mojej wyczystce poprzez ulozenie kilku cegieł. I żeby nad palnikiem zrobić taka jakby osłonę na podłogach żeby te ciepło tak nie spierniczalo w komin.... A czemu oni mi tak to przytkali? Mam bardzo mała kotłownię w domu na parterze piec 4 letni i nie chciałem się to wyzbywac ...węglem.sie dobrze w nim paliło. Tak mnie namówił że to będzie połowa z montażem 1/3 ceny nowego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lhanusz napisał:

A czemu oni mi tak to przytkali?

Bo nie maja bladego pojecia o dzialaniu kotla. 

13 minut temu, lhanusz napisał:

Mam bardzo mała kotłownię w domu na parterze

Sa kotly, ktore maja zbiornik pelletu nad wymiennikiem. I nadaja sie do malych kotlowni. A z przerobkami ostroznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro palnik nad rusztem to niema co go wycinać co najwyżej będziesz musiał popiołu pilnować , wyczyść dobrze kocioł możesz sobie pomóc  palnikiem gazowym , tylko ostrożnie ,załóż czujnik temperatury spalin ,czujnik temperatury powrotu , zaproś dobrego fachowca niech ci przejrzy instalacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum kostrzewy był temat, jak koleś założył do tego kotła palnik pelletowy Revo, niestety nie mogę go znaleźć, chyba został usunięty. Z tego co pamiętam, był bardzo zadowolony z przeróbki, założył czujnik spalin, dorobił zawirowywacze na półki, którymi mocno zredukował stratę kominową obniżając temp. spalin, naprzeciw palnika zrobił coś na kształt budki z szamotu, dopalającego spaliny. Instalację miał na sprzęgle hydraulicznym. Na podsumowaniu sezonu wyszło mu niecałe 3,5 tony pelletu na chatę bodajże 220 m2.

Myślę, że u kolegi @Ihanusz trzeba przede wszystkim popracować nad ustawieniami palnika i przejrzeć instalację przy kotle. Sam kocioł również wymaga gruntownego wyczyszczenia i przeróbek, o których pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi więc znaleźć kogoś kumatego, który podjedzie i rzuci okiem na całość. Innego wyjścia nie ma, a zima tuż tuż...

Skąd jesteś @Ihanusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, nie lepiej kupić jakiegoś rzęcha w sensie dawcy na złomie, który do tego palnika się nadaje? Policzcie sobie przeróbki tego kotła + kolega który w temacie nie siedzi. Patrząc u mnie w rejonie, można tam znaleźć kilkuletnie całkiem fajne kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Visitor1230 napisał:

@Benton661 wszystko fajnie. Tylko Kolega Ihanusz jak sam nadmienil jest niekumaty. I tu bedzie problem. 

Tak kolego biorę to ma klatę. Słabo się orientuje nigdy w tym nie siedzialem ale biore sie do lektury! Rozumiem problem ze ucieka mi cieplo. Wlozylem na probe w celu zawirowania dwie cegly do mojej bylej wyczystki celem zrobienia malego labiryntu jedna dalej druga blizej i po bokach. Chyba bez tego ,,nakrycia" palnika się też nie obędzie ale zobaczymy. Wyczyscilem dzisiaj piec jeszcze nie jest to akceptowalne ale już dużo blachy widać. Wyczyscilem palnik również. Odpaliłem O 13;17 zadałem mu 60 stopni i już o 14:23  je mam na analogowym termometrze nawet przekroczone a na sterowniku 56. Wczoraj dopiero pierwszy raz porządnie wygrałem dom. Więc też mogło swirowac jak jeden kolega pisał. Czujniki się nie zgrywaja analogowy i sterownika jest przeklamanie ok 5 stopni. wyciągnąłem to z pieca dzisiaj nie odpalalem sprezarki zeb wydmuvhac ile moglem zrobilem recznie....wlozylem spowrotem i zakrylem wata. Musze sie nauczyc tego układu  i postaram sie go narysować. Dzis bedzie ciezko ale jutro pojutrze dam rade!

6 godzin temu, robin60 napisał:

Czy tak wygląda ten Twój kocioł w przekroju.

238899506_OperaZdjcie_2019-10-06_080013_www.fuego_pl.thumb.png.81e09fe1d444cfbe8f63cb16a5ada4d4.png

Mam rozumieć , że ten palnik siedzi na rusztem wodnym Tak w tych drzwiczkach gdzie klapka miarkownika.

Kolego to jest już nowszy model mój jest troszkę inny z 2015r. Postaralem się jak mogłem porobilem fotki. - to co jest na ruszcie - piec przepalil w czasie 23godz palenia przez tydzień. 

20191006_141837.jpg

20191006_141804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psim obowiązkiem tych Panów, którzy montowali ten palnik jest prawidłowy montaż obiegu kotłowego przystosowanego do spalania pelletu, a także przeróbka samego kotła, z zamontowaniem czujnika spalin  i zawirowywaczami . Jakby byli profesjonalistami, a znam takich, na końcu ustawiliby  palnik za pomocą analizatora spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto montował Ci ten palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na link poniżej i zadzwoń do nich, też montują te palniki, ale to prawdziwi profesjonaliści. Z tego co wiem, jak kiedyś z nimi rozmawiałem, przyjadą, przerobią Ci odpowiednio kocioł, sprawdzą instalację i ustawią palnik analizatorem spalin.

http://www.535pellet.pl/palnik-na-pellet-pelet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ceglami to tam uwazaj co tam robisz. Na przyszlosc mozesz na poziome polki wstawic zawirowacze. Skutecznie poprawia odbior ciepla przez wymiennik.

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=3weIBpGP&id=E860D2D9C1B092331A1C7B8AF7A0F289AF66F1B2&thid=OIP.3weIBpGPINVzslMDNjwGogHaFj&mediaurl=http%3a%2f%2f1.bp.blogspot.com%2f-huaNtWt8ERI%2fVGtA7TLmmdI%2fAAAAAAAAAbU%2fJFDlutFEQ1Q%2fs1600%2fIMG_0233.jpg&exph=1200&expw=1600&q=zawirowacze&simid=608044678218254129&selectedIndex=2&ajaxhist=0

Nakrycie palnika jak to nazywasz to jest deflektor dopalajacy szamotowy. W swoim biawarze mam taki fabryczny. Jest zawieszony nad palnikiem. Tylko tu tez trzeba uwazac zeby to nie wisialo za nisko bo palnik moze ci sie przegrzewac albo jeszcze cos gorszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie tony cegieł do kotła na pewno nie poprawi twojej sytuacji, może tylko pogorszyć. Zawirowywacze takie, jakie podał w linku @Visitor1230, są bardzo skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.