Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygaszanie kotła


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie sposobu wygaszania kotła. Posiadam Defro Komfort Eko Lux 20 KW. Sterownik K1Pv4. Kocioł odpalony, ale niebawem czeka mnie mała poprawka w instalacji i musze kocioł wygasić. Pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić właściwie? Bo w opcjach nigdzie nie widzę takiej funkcji(chyba, że nie znalazłem?). Jak to zrobic w inny sposób? Czy wystarczy jak nie uzupełnię paliwa i z braku ekogroszku w zasobniku sam wygaśnie? Jak to zrobić? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z kolei czytałem że brak pradu może wpłynąć na duży wzrost temp(nie pracują pompy) i wtedy może być problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego się nie dzieje. Do czyszczenia już 3 razy w ten sposób wyłączalem stalmarka i nie ma z tym problemu. Żadna temperatura nie wzrasta.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zgas go i  to to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest opcja jakaś:) ale jak masz coś robić z woda to mozesz wyłączyć go  i już. Zrobić pstryk sterownik . Zamknąć przeslone dmuchawy i odczekać niech się zdusi do końca . Zrob to kilka godzin wcześniej . W tym czasie ostygnie też woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 to ze śląskiego chyba - ja akurat to lubie.

15 godzin temu, mik90 napisał:

Bo w opcjach nigdzie nie widzę takiej funkcji(chyba, że nie znalazłem?)

Poszedłem za radą @Cemol i skopiowałem cześć tekstu:

"Rozpalanie z udziałem zapalarki odbywa się automatycznie zgodnie z opisem w rozdziale III.a.
W przypadku, gdy zaznaczony jest tryb palenia bez udziału zapalarki funkcja Rozpalanie w menu głównym zamieni się na Start. Po wstępnym ręcznym zainicjowaniu procesu rozpalania (przygotowanie paleniska, podłożenie ognia) użytkownik wybiera i zaznacza w menu sterownika Start. Regulator przeprowadza proces rozpalania zgodnie z algorytmem opisanym w rozdziale III.a a następnie przechodzi do fazy Praca – w menu sterownika funkcja Start zamienia się w funkcję Wygaszanie."

PS. Równie dobrze jak Ci się spieszy to Praca ręczna -> Podajnik do przodu. Wypchnie cały żar i troche węgla. Wyłączyć z prądu. Odczekać aż ostygnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Właśnie dlatego pytam o Wasze sposoby bo u mnie tej funkcji wygaszania nigdzie nie widzę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.