Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja podłogowego na gruncie


michal1235

Rekomendowane odpowiedzi

Daj tyle na ile Cię stać i konstrukcja budynku pozwala. Tego nigdy nie poprawisz ani nie dołożysz. Ja mam 20cm. Ktoś/kiedyś mądry (chyba) ale malo lubiany na forach napisał: „sens grubości izolacji kończy się tam gdzie zaczynaja się alternatywne źródła ogrzewania”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PioBin napisał:

sens grubości izolacji kończy się tam gdzie zaczynaja się alternatywne źródła ogrzewania

I to stwierdzenie jest powielane na tym forum co według mnie jest błędnie interpretowane.

A interpretowane jest tak jak piszesz,czyli daj na ile Cię stać nie patrząc na to,że dodatkowa warstwa nigdy się nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jamjestcichy napisał:

nigdy się nie zwróci

 

2 minuty temu, sambor napisał:

Mądrzy podajcie dla potomnych kiedy, gdzie jest ta granica zwracalności ocieplenia posadzki.

 

Ja nie podam taki mądry nie jestem. Nie wiem ile będzie kosztowała kWh za rok, dwa, piec, dwadzieścia (może będzie taniej niż teraz?).

Kiedys - nie tak dawno liczono ze 5cm zapewni komfort, potem jak weszła podłogówka to 10, obecnie wyliczono ze powyżej 15 to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
6 godzin temu, michal1235 napisał:

Czy 10 cm styropianu białego dla podłogowego na gruncie jest wystarczającą izolacją jeśli na fundamentach jest 15 cm?

Spokojnie wystarczy na logikę to weź od spodu nigdy mrozu nie ma ,zawsze jest plus , ja też mam 10cm w 5 cm warstwach i jest gitara , tylko zrób dwie warstwy aby nie nakładały się łączenia a będzie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja policzyłem, z resztą to wyliczenie spełni wymogi normy PN-EN 13370 i różnica w stratach ciepła miedzy 10cm a 15cm  , przy izolacji zewn na fundamentach, wyniesie 23.58% i co tu więcej pisać.

Wy wiecie, ja wiem, tylko że za to co robię odpowiadam,  a wy po prostu piszecie, byle pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu nie ma ale więcej jak +\- 8 tez nigdy nie będzie (przez cały rok).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ważne bo tam jest stała temperatura (w przybliżeniu). A % strat do gruntu (tylko z posadzki) dadzą odpowiedz na sens/koszty dzisiaj - to można sobie wyliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jest to ja bym nie skuwał ( jakie są koszty robocizny + materiał od nowa ??? ) ale to moje zdanie. Więcej i tak nie dołożysz co najwyżej wymienisz na inne (lepsze) + folia ze sreberkiem (to by się przydało). Po prostu pogódź sie ze w tej wersji będzie trochę drożej w użytkowaniu aniżeli od razu byłoby to zrobione porządnie. Co innego budować od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej tym lepiej - wiadome, ale tu dochodzi szereg zmiennych. Jak wysoko ponad lub poniżej gruntu, jak odizolujemy samą wylewkę, jak ocieplony jest fundament - ciepło nie ucieka tylko w dół, ale jak ktoś oddzieli wylewkę od ściany folią, czy styro 2 cm, a na zewnątrz ma goły fundament, który jest 30 cm nad ziemią to też niech się cudów nie spodziewa.

Jak powyżej - dorzuć kilka wiader opału, ciesz się życiem, a nie rozwalaj pół domu z nadzieją, że za X lat się to zwróci, lub pochwalisz się somsiadowi, że masz zrobione tak jak ma być...

Co innego budować od zera, co innego podratować co się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, że ten dom praktycznie nie ma podłogówki. Ja chce przykleić plytki a bez podłogowego szkoda mi tego robić (płytki po 200 zł / m2). Podłogowe chciałbym dorobić na 450m2.

Koszt skucia wylewki oceniam na 2000 zł
Nowa izolacja PIR: 4500 zł z ułożeniem.
Rurki z ułożeniem i podłączeniem do rozdzielacza: 3500 zł
Nowa wylewka: 2500 zł

Mamy 12500 zł

 

Alternatywnie:

Frezowanie wylewki: 2650 zł
Rurki z ułożeniem i podłączeniem do rozdzielacza: 3500 zł
Zalanie dziur: 1000 zł

Mamy: 7150 zł

 

Oszczędność 5000 zł, czy warto?

Frezowanie wylewki przyśpieszyłoby mi pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak głęboko zatopisz rurki.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś do poczytania.

Źródło (mam nadzieję że rzetelne):

http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1771,optymalna-izolacja-termiczna-ogrzewania-podlogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal1235 napisał:

Kwestia jest taka, że ten dom praktycznie nie ma podłogówki. Ja chce przykleić plytki a bez podłogowego szkoda mi tego robić (płytki po 200 zł / m2). Podłogowe chciałbym dorobić na 450m2.

Koszt skucia wylewki oceniam na 2000 zł
Nowa izolacja PIR: 4500 zł z ułożeniem.
Rurki z ułożeniem i podłączeniem do rozdzielacza: 3500 zł
Nowa wylewka: 2500 zł

Mamy 12500 zł

 

Alternatywnie:

Frezowanie wylewki: 2650 zł
Rurki z ułożeniem i podłączeniem do rozdzielacza: 3500 zł
Zalanie dziur: 1000 zł

Mamy: 7150 zł

 

Oszczędność 5000 zł, czy warto?

Frezowanie wylewki przyśpieszyłoby mi pracę.

Witam, zastanawiam się ,czy jak będziesz potrzebował wyfrezować rozstaw co 10 cm to czy to wykonają i podłoga nie będzie pękać. ?  Nie chcę się też czepiać ,ale te ceny wydają mi się troszkę nieprawdopodobne , może się mylę ,ale np . rozłożenie podłogówki na 450m/2 za 3500 ?  , albo wylewka 450m/2  2500 zł  czy to naprawdę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki na frezowanej wylewce popękają , gdyż taka wylewka developerska jest po to aby była w całości a nie pod frezowanie.

Jak cię stać na płytki po 200/m2 to zrób im prawidłową podbudowę a nie partactwo.

Ile w tej wylewce wyfrezujesz ?

Około 3cm, a prawidłowo to nad rurkami ma być ok 5cm.

Ponadto jak ma być tylko ogrzewanie podłogowe to warto zrobić projekt aby nie walnąć kolejnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.