Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł wychładza bojler


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

Co zrobić by kociołek nie wychładzał bojlera i jednocześne zachować pracę grawitacyjną?

Niestety zrobić coś trzeba bo jednak przy przepalaniu sporo opału idzie na marne na dogrzanie bojlera,który to rano jest mocno wychłodzony.

Zaznaczyłem kierunek wychładzania/cofania ciepła.

20190922_105101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu zbiornika CWU zainstalować zawór zwrotny.
Przy obiegu wymuszonym tak, ale przy grawitacji? Przy grawitacji zazwyczaj podloczenie CWU się syfonowało

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Digitrax napisał:

Zawór zwrotny klapowy

To chyba nie zadziała bo rury są prowadzone z lekkim spadkiem w kierunku bojlera,ale zawór klapowy sprawdza się na obejściu pompy bo tak mam zrobione w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no,przecież dostałem takie rady,że przy grawitacji rury powinny być prowadzone ze spadkiem/wzniosem.

Teraz tego nie zmienię bo wszystko jest już połączone i pochowane w ścianach.

Ok,już mam plan jak to wykonać.

Na zasileniu bojlera mam wstawiony trójnik-góra odpowietrznik-bok zasilenie,śrubunek-dół bojler.

Wystarczy,że przekręcę trójnik o 90° i tam wstawię zawór klapowy a potem śrubunek z zaworem kulowym,następnie dolutuję lub skrócę rurę zasilającą w zależności czy obrót wykonam w prawo czy w lewo.

Bojler jest w miarę wypoziomowany,ale jeżeli trafi się lekki spadek to grawitacja poradzi sobie z otwarciem zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

 

 

Godzinę temu, Digitrax napisał:

Zawór zwrotny klapowy nie służy jedynie jako bypass pompy. Jest jeden warunek jego poprawnej instalacji. Musi być w poziomie aby klapka się domykała.

Lub pionowo z kierunkiem przepływu w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.