Skocz do zawartości
cr3ativ

Problem z instalacją nie grzejce grzejniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

instalacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zachęcamy do wpłat dla Oliwii:

Od kiedy masz ten problem? Układ górnego zasilania, , te rury od kotła w górę i dalej u gory idą ze spadkiem w dół? Ostatni grzejnik ma już zasilanie dolne. Nie miesza zasilania układu w ten sposób.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. zapowietrzone grzejniki w pokoju ( brak odpowietrzników ),

2. brak regulacji hydraulicznej.

Podaj info o loalizacji odpowietrzników i rodzaju głowic/zaworów przy grzejnikach.

Edytowane przez wit21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzejniki odpowietrzone maja na odpowietrzniki na kluczyk kwadratowy problem jest od samego początku rury górne idą w poziomie dołączam zdjęcia grzejnikow

IMG_20190918_210816.jpg

IMG_20190918_210755.jpg

IMG_20190918_210809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby za mała wydajność obiegu? Rura 15 na 3 grzejniki... a drugi obieg zabiera większość czynnika (rura 22).

Czy po zakręceniu grzejnika na obiegu z rurą 22 i tego pierwszego na 15 grzeją pozostałe 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rury na zielono (górne zasilanie) muszą iść ze spadkiem w dół, rury na żółto (dolne zasilanie) spadek odwrotnie, stopniowanie średnic rur, od kotła np 28 CU dalej w dół 22-18 do grzejników 15 zależy też mocy grzejników. Nie miesza się grzejników w układzie instalacji trojnikowej z zasileniem bocznym i dolnozasilanymb7183e69dfb430073d41a92ebb1b11e7.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj jeszcze jak pracuje pompa od tych grzejników oraz jaka to pompa, jakie grzejniki po za tymi co na rysowałeś są zasilane z tej instalacji?

Wg mnie to do dwóch pierwszych grzejników powinna iść rura Cu18.

Czy jest bojler i jak jest włączony do instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Jebaklesny
      Witam,

Problem nietypowy. Grzejnik grzeje z jednej strony. Tj na wlocie przy termostacie od prawej do około połowy szerokości. Po odkręceniu odpowietrznika leci od razu woda. Dodam że problem pojawił się pierwszy raz. Co może być przyczyną? Reszta grzejników grzeje normalnie.
    • Przez MateuszReszka
      Witam wszystkich grupowiczów, zauważyłem wysoką wiedzę na temat kotłów, ustawień modułów wsród forumowiczów i chęć pomocy dla laików (takich jak ja), dlatego zdecydowałem się założyć ten temat.
      Mianowicie:
      Posiadam kocioł Defro EkoPell 40 KW, który usytuowany jest około 18-20m od domu w którym mieszkam zlokalizowany w osobnym budynku.
      Od dnia zakupu rzecz jasna nie jestem w stanie w żaden sposób połączyć się z nim przez sieć bezprzewodową (internet w budynku w którym znajduje się piec jest niemalże zerowy).
      W związku z powyższym mam kilka pytań:
      1. Czy moduł/piec , który posiadam ma wbudowany moduł internetowy?
      jeśli tak, to czy muszę go połączyć przez kabel lan ?
      jeśli tak, to w jaki sposób ? w załączniku przedstawiłem zdjęcia "czarnych skrzynek"
      jeśli nie, to czy tylko i wyłącznie sterowanie przez emodul jest możliwe za pomocą dodatkowego modułu?
      jeśli tak lub nie / co mam zrobić, aby w końcu zaczęło to wszystko funkcjonować w sposób cywilizowany? 
      2. Zakładając, że moduł jest wbudowany, w jaki sposób rozszerzyć działanie wifi na budynek oddalony o 20 m z 4-5 cioma ścianami gr 40 cm, aby on tam dotarł.
      Dodam, ze zainwestowałem w dobry router, Huawei B618S, który ku mojemu zdziwieniu nie dostarcza sygnału do kotłowni.

Bardzo proszę Was o pomoc, nie chce zapitalać do końca życia 20 m do kotłowni kilka razy dziennie...
      Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.
      PS. jeśli się to uda (a mam niesamowitą nadzieje w Was, że uda się wreszcie to załatwić) 
      to zajmiemy się odpowiednią konfiguracją pieca, z czym rzecz jasna z Waszą wiedzą i praktyką nie będzie najmniejszego problemu.

Pozdrawiam, raz jeszcze, 
      Mateusz Reszka

• Przez mario15629
      Witam wszystkich,
      mam takie pytanie, a mianowicie zamówiłem grzejnik dekoracyjny na internecie. Grzejnik przyszedł i ma podłączenie tak jak w temacie czyli z boku na środku. Pytanie teraz takie czy po zamontowaniu i odpaleniu ogrzewania będzie grzał w całości? Woda będzie się w nim dobrze rozchodzić? Dodam, że w domu jest pompka do ogrzewania. Grzejnik wygląda i będzie podłączony tak jak na zdjęciu:

• Przez Robyn212
      Dzień dobry
      Jest to mój pierwszy post więc na początku chciałem się przywitać.
      Potrzebuję pomocy aby ktoś ocenił czy instalacja CO została poprawnie wykonana i czy da się nią sensownie sterować.
      Zakupiłem segment gdzie instalacja CO wygląda jak na schemacie który narysowałem. Załączyłem również zdjęcia jak wyglądają rozdzielacze CO. Instalacja wygląda bardzo skromnie.

Jestem laikiem w tej kwestii ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że taka sama temperatura będzie "szła" na grzejniki i podłogówkę. Przy cieplejszych dniach nie powinno być problemu bo ustawię niższą temp. na piecu a grzejniki i tak powinny ogrzać pokoje. Problem moim zdaniem pojawi się przy większych mrozach. Podniosę temp. na piecu aby grzejniki dogrzewały pokoje (grzejniki nie wydają się aby były przewymiarowane żebym mógł ustawić na nich niższą temperaturę) ale ta temp. może okazać się zbyt wysoka dla podłogówki. Na powrotach podłogówki mam regulatory RTL i nie mam pojęcia czy nimi jestem w stanie ograniczyć temp. na podłogówce. Przecież ten regulator będzie mierzył temp. na powrocie a na zasilaniu będzie temp. z pieca. Czy ja dobrze rozumuję? Może ktoś potwierdzić moje obawy, że instalacja jest wykonana niewłaściwie? Jeżeli instalacja jest źle wykonana co mogę zrobić w tej sytuacji. Segment zakupiłem z rynku pierwotnego i jestem już po odbiorze ale z drugiej strony mam jeszcze gwarancję.
      Poza tym mam piec kondensacyjny, który ma największą sprawność przy niższych temperaturach na zasilaniu i powrocie. Moim zdaniem chociażby z tego powodu grzejniki powinny być przewymiarowane abym mógł ustawić niższą temperaturę na piecu.
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i wyjaśnienia.
    • Przez Wojciech69
      Witam
      Jestem nowym właścicielem domu ze starą instalacją C.O piec węglowy. Mam problem z ogrzewaniem na załączonym zdjęciu widać trójnik, rura która idzie w dół jest do ogrzewania drugiej części domu ( kiedyś mieszkały dwie rodziny) niestety ciepła woda do układu nie dochodzi, można wykluczyć zator w trójniku bo woda do grzejników dochodzi i w dalszej części instalacji na tym odcinku jest kranik który można odkręcić i poleci ciepła woda z reszty układu ale niestety zaraz stygnie i nici z ogrzewania, proszę o pomoc.
      Pozdrawiam serdecznie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.