Skocz do zawartości
cr3ativ

Problem z instalacją nie grzejce grzejniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

instalacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy masz ten problem? Układ górnego zasilania, , te rury od kotła w górę i dalej u gory idą ze spadkiem w dół? Ostatni grzejnik ma już zasilanie dolne. Nie miesza zasilania układu w ten sposób.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1. zapowietrzone grzejniki w pokoju ( brak odpowietrzników ),

2. brak regulacji hydraulicznej.

Podaj info o loalizacji odpowietrzników i rodzaju głowic/zaworów przy grzejnikach.

Edytowane przez wit21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzejniki odpowietrzone maja na odpowietrzniki na kluczyk kwadratowy problem jest od samego początku rury górne idą w poziomie dołączam zdjęcia grzejnikow

IMG_20190918_210816.jpg

IMG_20190918_210755.jpg

IMG_20190918_210809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby za mała wydajność obiegu? Rura 15 na 3 grzejniki... a drugi obieg zabiera większość czynnika (rura 22).

Czy po zakręceniu grzejnika na obiegu z rurą 22 i tego pierwszego na 15 grzeją pozostałe 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rury na zielono (górne zasilanie) muszą iść ze spadkiem w dół, rury na żółto (dolne zasilanie) spadek odwrotnie, stopniowanie średnic rur, od kotła np 28 CU dalej w dół 22-18 do grzejników 15 zależy też mocy grzejników. Nie miesza się grzejników w układzie instalacji trojnikowej z zasileniem bocznym i dolnozasilanymb7183e69dfb430073d41a92ebb1b11e7.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj jeszcze jak pracuje pompa od tych grzejników oraz jaka to pompa, jakie grzejniki po za tymi co na rysowałeś są zasilane z tej instalacji?

Wg mnie to do dwóch pierwszych grzejników powinna iść rura Cu18.

Czy jest bojler i jak jest włączony do instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Patmak260
      Witam, mam pewien problem. Posiadam taki o to zawór, wyjąłem przez przypadek (nie pytajcie jak do tego doszło i dlaczego) ten trzpień. Odrazu go wsadziłem, ale nie chce wejść do końca przez co nie mogę zakręcić głowicy. Woda nie cieknie, cały czas jest przepływ. Pytanie moje brzmi następująco, czy w tym zaworze da się wymienić ten wkład czy muszę wymienić cały zawór? Pozdrawiam i liczę na litość w linczowaniu mnie na dole. 

• Przez Michał44
      Witam, na zdjęciu przedstawiam zawór na instalacji CO. Do czego on służy?
      Pozdrawiam
      Robert

• Przez buli87
      Witam,
      mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

• Przez cr3ativ
      Witam, mam problem a mianowicie po małych przeróbkach w piwnicy(przerobienie na małe mieszkanie) Mam problem z grzejnikami. Przed przeróbką był tylko jeden grzejnik (lewy w pokoju) i działał prawidłowo, a po dołożeniu dwóch pozostałch grzeje o dziwo teraz tylko ten w łazience. Reszta jest lodowata. piec jest za scianą wiec odległość do przebycia przez wodę nie jest duża. rurki 15 wykonane z miedzi. Wszystko podłączone bez pomyłek odpływ dopływ. Pytanie brzmi jak to ugryźć. Czy gdzieś robi się zasyfonowanie i trzeba zamontować gdzie odpowietrznik automatyczny ? Czy też Macie jakieś inne złote rady ;) w załączniu dołączam zdjęcie poglądowe. P.S. Kryzowanie też nie pomaga. oraz po zakręceniu grzejnika w łazience i przejsciu do najdalszego grzejnika po spuszczeniu z niego miski wody ciepłą woda delikatnie do niego dolatuje. wyglądałoby na to że nie ma samoczynnego przepływu 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.