Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ogrzewanie podłogowe zawór termostatyczny


Sylwia1992

Rekomendowane odpowiedzi

Mam  ogrzewanie podłogowe w kuchni problem jest taki że źle został,podłączony powrót i teraz trzeba go obniżyć ponieważ podłoga bardzo długo się nagrzewa, i mimo wszystko na środku jest chłodniejsza niż po bokach ,i pytanie dotyczy :,zostawić zawór termostatyczny w piwnicy()obecnie jest nie używany czy rozkuwać płytkę w kuchni i w podłodze go montować. Na zdjęciu zaznaczone gdzie ma być zamontowany powrót

2019-09-16_15.52.39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw. ogranicznik temperatury powrotu, czyli zawór termostatyczny mierzący temperaturę przepływającej w nim cieczy a nie podłogi.

Przyczyny niedogrzewania:

1/ Żle ułożona lub/i zbyt długa pętla podłogówki.

2/Żle odpowietrzone rurki podłogówki.

3/ A skoro żle wpięty powrót, to ma być nie tam, gdzie na czerwono, tylko tam-gdzie na niebiesko :)

FJVR_powrot.png.e4655b7c1bc0322467cf28c77c15f8d1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On MUSI być na powrocie, chociaż sam zawór lepiej jeśli jest ponad grzaną posadzką, gdyż łatwiej wtedy odpowietrzyć obieg podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu mi nie pasuje. Czy ten zawór termostatyczny jest taki jak zakłada się  na grzejniki.?? Przecież on mierzy temperaturę powietrza pomieszczenia w którym się aktualnie znajduje(w kotłowni)A kuchnia piętro wyżej. Co ma piernik do wiatraka. Albo czegoś nieskumałem albo ta instalacja jest zje... jak koń po westernie.

Ps. Czy tu chodzi o przeniesienie niżej powrotu aby podlogówka grzala grawitacyjne. Bez uruchamiania pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.