Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na pellet i bufor


michu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Stałem się posiadaczem kotła na pellet z palnikiem pellas revo 21 kw. piec chodzi od kilku dni i nie mogę sobie poradzić z jednym ustawieniem a mianowicie temperatura ładowania bufora.

Pomiędzy kotłem a buforem zamontowany jest zawór termostatyczny i pompa mieszająca. Za buforem zamontowany jest zawór mieszający trójdrogowy i również pompa mieszająca (na grzejniki). Sterownik rozbudowany mam o moduł "B" pluma (aby sterownik widział bufor). Ładowanie bufora ustawiłem (47-52) gdzie 47 to temperatura rozpoczęcia ładowania a 52 to koniec ładowania. Na kotle temperatura zadana to 65 stopni. Wyobrażałem sobie, że gdy bufor osiągnie temperaturę tych 52 stopni to pompa za kotle wyłączy się i dogrzeje sam kocioł do temperatury zadanej. Tak sie jednak nie dzieje i pompa chodzi do końca i ładuje bufor do 65 stopni. Miał ktoś podobną rozkminę, lub wie jak rozwiązać problem? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michu1988 napisał:

Pomiędzy kotłem a buforem zamontowany jest zawór termostatyczny i pompa mieszająca.

na jaką temperaturę?

6 minut temu, michu1988 napisał:

Wyobrażałem sobie, że gdy bufor osiągnie temperaturę tych 52 stopni to pompa za kotle wyłączy się i dogrzeje sam kocioł do temperatury zadanej

nie, kocioł się wyłączy jak naładuje bufor

 

7 minut temu, michu1988 napisał:

Tak się jednak nie dzieje i pompa chodzi do końca i ładuje bufor do 65 stopni

masz na myśli temp. na górze bufora, czy na dole?

masz koniec ładowania ustawiony na 52st. czyli temp. na dole bufora musi osiągnąć ta temp. aby sterownik uznał koniec naładowania bufora

masz poczatek ładowania bufora 47st. czyli temp. na górze bufora musi osiągnąć tą temp. aby sterownik uruchomił kocioł i zaczął grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli na taka temp. masz zawór 3D, to aby efektywnie i szybko nagrzać bufor, to początek ładowania 50st a koniec 65-70

2. jak tak ustawisz, to nigdy nie naładujesz bufora, no może za dwa dni a jak nagrzeje to wyłączy pompe i się wyłączy(wygasi),

3 :)  góra poczatek ładowania, dół koniec ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, docelowo mam zamiar tak ładować bufor. Na tę pogodę jaka jest teraz nie chcę bez sensu grzać piwnicy, a nie mogłem sobie z tym poradzić :). Zawór 3D odłączany wraz z pompą w momencie, gdy w domu zrobią się 22 stopnie (co następuje w 20 minut od włączenia pompy mieszacza) a kolejną godzine grzeje bufor co jest na tę chwile niepotrzebne.

Dziś poprzestawiam i sprawdzę czy działa to jak powinno, jeszcze raz dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.