Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła na pellet do danej powierzchni domu + regulator


kasiula21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników

Stoję z mężem przed wyborem kotła do ocieplonego domu 276m2, jako że chciałabym się upewnić co do posiadanych danych postanowiłam napisać na tym forum.

Sprawa wygląda tak, że po kontakcie z kipi polecono mi dystrybutora w moim regionie BIOSPAL. Nie dzwoniłam jeszcze do nich, chciałabym wstępnie rozeznać się co i jak. Przeglądając oferty zwróciłam uwagę na  Kotłospaw Slimko, a także na Lumo Biomax. Rozglądaliśmy się też za pellux, jest ok? Tak więc który z tych będzie lepszym wyborem? Podobno Lumo oferuje lepsze rozwiązania, co do Kotłospawa z kolei spotkałam się z większą ilością informacji opinii i podobno lepszy serwis. Na plus kotłospawa Slimko.przemawia wbudowany (niewielki ale jednak) zasobnik. 

Druga sprawa to dobór mocy takiego kotła do powierzchni naszego domu. Ściany i poddasze ocieplone + ogrzewanie podłogowe, raczej nowe budownictwo.

Przeglądaliśmy oferte u poleconego dystrybutora i znaleźliśmy kocioł na pellet kotłospaw slimko oraz Lumo kocioł Bio Max Plus niestety nie ma Pellux, jutro zadzwonimy i spytamy o pellux może mają.
Patrząc na te dwie oferty na razie, jaka moc będzie wystarczająca dla obu tych kotłów? (o ile jest różnica) Jesteśmy naprawdę zieloni w temacie, a też chcemy sie dowiedziec z innego źródła.

Aha i będziemy stosować regulator pokojowy, jeśli to coś zmienia.

Pozdrawiam i licze na sugestie, dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego domu idealnie sprawdziłby się Biawar Pellux 200 20 kw.  To taki kocioł i mini bufor w jednym, ma 190 L pojemności wodnej.

Lumo i Slimko byłyby dobre gdybyś miała bufor co jednak wiąże się z wyższymi kosztami . Moim zdaniem nie warto. Zamawiać tego Biawara i będziecie w pełni zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Biawara, dopłać do sondy i nie patrz na to że nie masz serwisu 5km od siebie. To nie te czasy a kocioł to nie Kostrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.