Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy wyborze kotła na pellet


stiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Przymierzam się do wymiany kopciucha na kocioł pelletowy, o którym praktycznie nic nie wiem, na co zwrócić uwagę ,i o co głównie dopytywać sprzedawców, a czym więcej przeglądam różne fora, to tym większy mam mętlik w głowie. Miałem już swoich faworytów tj. pellux compact 12 który ma dużo dobrych recenzji i nawet blisko mnie jest dystrybutor u którego byłem obejrzeć piec, ale przeraziło mnie że najbliższy serwis jest oddalony o ok.150km, a druga sprawa że ja potrzebuje piec w/g ciepło właściwe ok 17Kw a ten ma tylko 12Kw choć w opisie jest do 200m.kw. Drugim jest Laguna P18 ale cena trochę odstrasza. Lazar jest za wysoki. Dobrą opinią cieszy się też kocioł z firmy Kotłospaw SLIMKO  i właśnie na temat tego pieca chciałbym się coś dowiedzieć, czy byłby to dobry wybór, czy palnik kipi to dobry palnik, czy czyszczenie rotacyjne palnika oraz poziomy wymiennik to wada czy zaleta, jakie są zalety i wady tego kotła,czy dać sobie od razu z nim spokój. Chciałbym wybrać dobry kocioł, ale też w rozsądnej cenie i żeby później nie żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na forum, codziennie pojawiają się te same tematy. Wszystkie w/w kotły są ok. Czy zadałeś sobie tyle trudu, żeby sprawdzić ile kosztuje Laguna oprócz ceny katalogowej? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, cena katalogowa to nie to samo co cena "wyjściowa". O Lagunę pytaj @Puławiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, może mnie ktoś uświadomi jak przejść na pw, bo miałbym parę pytań do kolegi robin60, a jeżeli chodzi oto czy sprawdzałem ceny to oczywiście, jak jeżdżę po dystrybutorach to akurat laguny w okolicy nikt niema w ofercie, i oczywiście najlepsze są kotły które oni mają w ofercie a obudowę zewnętrzną wszystkie mają ładną. Mieszkam na śląsku gdzie większość pieców to jednak na ekogroszek i za bardzo nie mam z kim na ten temat pogadać dlatego szukam pomocy na forum i mam nadzieję że przy pomocy kolegów wybiorę właściwy kocioł i nie będzie tradycyjnego > mądry Polak po szkodzie <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu masz ikonę Menu, klikasz i wybierasz wiadomość (kopertę), klikasz "napisz nową wiadomość", w polu "Do" wpisujesz nick użytkownika to którego wysyłasz wiadomość, w polu "Temat" temat wiadomości, w polu "Treść" treść wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisali - czytać forum, używać wyszukiwarki, zadawać konkretne pytania. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.