Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy taki sposób podawania/regulacji PW będzie działać?


Gość Kociołek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie czy taki sposób podawania, regulacji PW będzie działać?

A mianowicie pod r usztem będą dwie blachy jedna mniejsza i druga większa, a w palniku duży kanał do PW, mała blacha będzie do regulacji PW (będzie przysłaniać kanał w palniku, a duża blacha będzie służyć do zmniejszania powietrza idącego pod ruszt.

Niestety nie mogę wyciąć dziury na dole popielnika bo w popielniku nie wiem po co jest płaszcz wodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak widać ostatnio tu u was cisza.

W sumie ta duża blacha to nie potrzebna bo tylko popiół będzie na niej zalegał i nie spadał z rusztu.

Czyli będzie tylko krótsza blacha pod rusztem pod palnikiem, którą będę regulował przesłonięcie dużego kanału PW w palniku, będzie to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co , będziesz stał przy kotle i suwał tą blachę ?. Kilka cm2 wlotu pw na stałe wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drewniak napisał:

I co , będziesz stał przy kotle i suwał tą blachę ?. Kilka cm2 wlotu pw na stałe wystarczy.

Nie.

Blachę bym odsuwał na max np. wtedy gdy się opał zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz stał przy kotle i czekał na moment zawieszenia opału?Cały pomysł jest raniony,nikt tego nie stosuje bo jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może takie rozwiązanie Ci pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj - wszystko jest tam napisane w temacie.

Tylne PW nie jest dobre bo jak za przewężeniem to mniej uczestniczy w mieszaniu się z gazami z paleniska i ucieka do góry - szczególnie przy mniejszym ich przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że mniej uczestniczy bo tam jest trochę za późno. Szczególnie przy małym przepływie gazów to widać ( powietrze bokiem idzie). Przy dużym przepływie gazów bardziej uczestniczy, ale działa na płomień powierzchniowo.

Dlatego powietrze trzeba podać w środek płomienia - na etapie budowania się płomienia by się lepiej wymieszało z gazami - bo wtedy płomień jest lepszy ( gorętszy i lepiej wszystko dopali). Stąd moje rozwiązanie z PW przed palnikiem ( a nie za palnikiem).

Przykładowo:

Jak się pali opona na wolnym powietrzu to pomimo że w koło powietrza jest dużo to jest czarny dym i sadza ( powietrze na płomień działa powierzchniowo).

Jeśli przy tej samej  spalanej oponie dodamy powietrza czy tlenu w głąb płomienia to dymu czy sadzy będzie zdecydowanie mniej, a jeśli dostarczymy tego powietrza właściwą ilość to wogóle nie będzie dymu czy sadzy.

Myślę że jasno wytłumaczyłem jak ważne jest miejsce podania powietrza ( ilość też).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do sterowania mocą jest powierzchnia rusztu a nie wielkość dyszy.

Jedno do drugiego musi być dopasowane ( jak pisałem wcześniej otwór dyszy palnika = 30% powierzchni rusztu) i wtedy będzie się dobrze paliło. Za mała wielkość dyszy = zadymianie kotłowni przy dokładaniu.

Jaką masz powierzchnię rusztu? ( Jest za duża )

Źle to zrobiłeś bo za mały jest przekrój wielkości wlotu do palnika ( 7x14cm powinno być lepiej) i do tego powierzchnia rusztu maksymalnie 300cm' ale może być mniejsza. Do tego trzeba dopasować szczelinę PW przed wlotem palnika.

Brak skosów w otworze wlotu do palnika też ma ujemny wpływ na spalanie. Palnik ma być szczelny ( powietrze z gazami ma być zasysane tylko przez otwór przegrody). Powietrze ma być podawane tylko przez popielnik z pod rusztu. Przy rozpalaniu kotła drzwiczki górne i środkowe mają być zamknięte bo za dużo opału na raz się rozpali.

Jakiś sukces już osiągnąłeś skoro nie ma dymu.

Jedynie jak się to zrobi prawidłowo można oczekiwać sukcesu ( jak ze wszystkim).

Jak zrobisz tak jak poniżej to na pewno będzie lepiej

 

IMG_20190307_144137.jpg

Skosy polepszają wymieszanie gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.