Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż sprzęgła hydraulicznego


lechumb

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie podłogówka wpieta jest jako pierwsza za sprzęgłem potem grzejniki a na końcu cwu i działa spoko. Długo się nosiłem z przeróbka zwyczajnie trochę się bałem że coś spitole hehe ale najważniejsze że działa. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat kolego. Ale to chyba normalne przed pierwszym razem. Jednak potem po zakończeniu i sprawdzeniu to człowiek staje się tak jakby szerszy w klacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz.  Na wiosnę mam już montaż kotła u brata i przeróbke instalacji u kolegi. Jak zobaczyli jak to wszystko chodzi to kopara opadła hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się.do dyskusji i u mnie po montażu sprzęgła a'la Klaudiusz co+cwu spalanie spadło i to dużo ... Ja jeszcze dodatkowo mam 24h wl cwu .. a juZ pisze dlaczego ponieważ kociol ma tylko 35l wody w sobie.Bojler mam dwuplaszczowy 80l ( wlot zimnej wody ok 10st z sieci obok powrotu na.kociol 60st ) i odrazu po załączeniu pompy cwu zalewało kocioł .Dlatego dla mnie lepiej cały czas grzać i nawet jak ktoś odkręci wodę to spadek mam ok 1-2st .. aaa Jeszcze jedno sugerowałem się również podłączeniem jak ma foto z.afriso i miałem problem z zaworem zwrotnym ma powrocie z Co siłownik nie potrafił utrzymać temp powodem tego była za mocna sprężyna obecnie mam zawór kulowy w tym miejscu wadą tego  jest że w lato trzeba go zakręcić aby grzać tylko na Cwu..Ja polecam wszystkim taki wynalazek jak sprzęgło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jest jakiś schemat jak powinna być prawidłowo wykonana instalacja pompy kotłowej , w raz z jakimiś zaworami termostatycznymi itd. miałem ochronę powrotu z CWU ale u mnie jakoś to nie działa tak jak powinno mam 3 pompy i ciągła walko o wodę , mam pompy wilo z auto adaptacja i wydawało mi się ze pompy pozostałe nie wiem czy się wyłączały czy co , od jakiegoś przeciążenia , ponieważ tak jakby stawały bo pompa cwu ściągała im wodę to raz , a dwa piec non stop szedł na modulacji w granicach 100 % bo ciągle dogrzewał bojler 300l z podwójną wężownicą , gdy wyłączyłem pompę cwu powrót spadł na 36 stopni ale modulacja tez spadła z 100 na 55% łatwiej ma uzyskać  zadaną temp. proszę o jakieś rady , chociaż wydaje mi się że musi to być zrobione tak jak to mam wyglądać prawidłowo czyli pompa kotłowa .

Podobno jak zastosuje sie zawor temperaturowy afriso ATV i sprzęgło nie trzeba robić żadnych obliczeń może wypowie się ktoś na ten temat

może wspomoże  ktoś swoją wiedzą coś na ten temat , musiałem wyłączyć ochronę powrotu bo pompy świrowały , teraz mam powrót nawet 32 stopnie , koledzy piszą o sprzęgle i obliczeniach ale ja nie mam pojecie jak to zrobić instalator który by to robił chciałbym aby zrobił tak jak ja chce a nie jak on radzi , nie mam nikogo kompetentnego w moim rejonie wiec chciałbym mu powiedżiec co i jak mam być zrobione z waszą pomoc

Dołączam taki podglądowy schemat mojej instalacji

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak na filmie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mówisz ze zmieniałeś zawory 4d na 3d ja tez mam 4d i za cholerę nie chce ich wywalać bo jakby nie było koszty to generuje , tak to u mnie wygląda za ściana jest kocioł i tam musiało by być sprzegło

Dolne zasilanie na kolektory górne z pompą na bojler przechodzą przez ścianę na dole zdjęcia powroty z za ścian z bojlera i kolektorów

20191129_195616.jpg

20191129_195601.jpg

Tak samo z powrotami wracajż z za ściany

20191129_195545.jpg

Bojler wejście i wyjście przez ścianę

20191129_195654.jpg

zasilanie z za ściany od pieca na kolektory

20191129_195455.jpg

Powrót za ścianę do kotła

20191129_195527.jpg

Kolektory na grzejniki i podłogówkę i tu są zastosowane zawory 4D

20191101_150902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 21:22, Natben napisał:

koledzy jest jakiś schemat jak powinna być prawidłowo wykonana

Schematu na to raczej nie potrzeba. Jeśli masz zawór 4d to pompę kotłowa montujesz na odcinku 4d-kociol. Montaż w takiej kolejności zawór odcinający(kulowy) filtr siatkowy (są również zawory razem z filtrem zespolone) potem pompa następnie zawór zwrotny i zawór grzybkowy (do reg przepływu) i wszystko. Są również zespolone zawory zwrotne z zaworem odcinającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.