Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom 270m nieocieplony - węgiel czy gaz?


DAMIANL35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam do was pytanie chodzi mi o wymianę pieca. W małej kotłowni mamy piec węglowy starego typu Zębca 28kW i gazowy kocioł Viadrus o jakiej mocy nie mam pojęcia nie mogę znaleźć nic na piecu, układ otwarty grawitacyjny. Dom trzykondygnacyjny a nawet cztero - podpiwniczenie, parter, piętro i pod samym dachem mamy jeden duży pokój. Około 270 m², dach nieocieplony, okna stare drewniane jednokomorowe, ściany częściowo ocieplone (tylko piętro z zewnątrz), nie mam pojęcia czy w murach jest jakieś ocieplenie. I najważniejsze czy lepiej wymienić piec węglowy na ekogroszek i jaką moc? Czy lepiej wymienić piec gazowy na jaką moc? Komin przy gazowym na pewno stal nierdzewna. Dom lata 90 kupiony przez mojego teścia. 
Instalacja stalowa, grzejniki żeliwne około 340 żeberek.Na ciepła wodę mamy bojler gazowy. Nieukrywam że chciałbym śmieciucha zębca 28kw zostawić i podpalać gdy będzie już chłodniej we wrześniu październiku a później załóżmy 4, 5 miesiecy gazem. Tylko teraz mam pytanie jaki koszt przerobienia instalacji będzie. Dobry kocioł gazowy jedno funkcyjny myślę że do 6000 zł się kupi. No i teraz koszt przerobienia instalacji jakie koszty będę musiał ponieść w przybliżeniu. Jesteście w stanie to przewidzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.