Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kotla niedzwiedz w starej instalacji.?


zzabaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie montażu kotla gazowego niedzwiedz do starej instalacji.

Mieszkam w połowie bliźniaka z lat 80, w domu jest stara instalacja grawitacyjna, piec jest z przed kilku lat robiony na zamówienie w którym jest spalny węgiel i drzewo. Wszystko jest ok poza tym że trzeba biegać i poskładać do pieca.

Chce na drugim nieużywanym kominie założyć pięć gazowy jednofunkcyjny niedzwiedz 24kw. Do tego chce podpiąć zasobnik ciepłej wody. Wszystko jest ok ale zastanawiam się jak ogarnąć instalacje już za piecem na wyjściu/wejściu, ile pompy C.O. zamontować itp. 

W Google szukałem schematów takiej istalacji/kotlowni z piecem niedzwiedz Ale nic konkretnego nie znalazłem. 

Czy jest ktoś wstanie mi powiedzieć jak ogarnąć taka instalacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, budynek jest nie ocieplony, z jednej strony jest ścianą z sąsiadem. Budynek ma piwnicę pół na pol i 2 piętra, piętro ok 60-65 mkw. 

Chodzi.mi jak złożyć instalację między kotłem A wpieciem  do starej obecnej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co zamierzasz, ale ja proponuję iść w innym kierunku.

Gdybyś ocieplił dom tobyś ograniczył  bieganie i podkładanie do pieca.

Dodatkowo ilość opału na sezon zmniejszysz.

A zakładając kocioł gazowy w tej sytuacji, będziesz płacił sporą kasę za ogrzewanie.

Kocioł gazowy musi mieć oddzielne pomieszczenie, musisz zrobić projekt, na instalację gazową, oraz potrzebne jest też pozwolenie na budowę.  

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale ja to wszystko mam.

Instalacja gazowa jest, cały projekt jest, pozwolenia są, pomieszczenie z osobnym kominem jest. 

Praktycznie wszystko jest bo kilka lat temu to byli załatwiane Ale nie ma tylko pieca gazowego ponieważ wytrzymałem się kiedyś z jego montazem Ale teraz chce go zamontować. 

Także tu nie chodzi o jakieś formalności czy budowanie instalacji gazowej. Tu chodzi tylko o zamontowanie pieca gazowego i wpieciem się w instalację co. Bo nawet gaz jest wprowadzony pod pięć tylko zaslepiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprostszy sposób podłączenia. Schemat standardowy, jedna pompa na c.o., druga na bojler, za nimi zawory zwrotne, na węglaku zawory zwrotne, zawor bezp 2.5 bar, zawór dbv-1 i naczynie przeponowe. Pompa c.o. pod zielone złącze na płycie, pompa c.w.u pod różowe, na czujnik c.w.u. masz wiązkę, regulator pokojowy pod RT lub kupujesz regulator Saunier Duval MiPro z czujnikiem temp. zewn. wpinasz to pod ebus w kotle i masz regulację pogodową. Wlać wody do syfonu kondenastu, odpowietrzyć kocioł specjalnym kurkiem pod górną obudową i odpalasz. Choć moim zdaniem jakiś ubogi ten kocioł za taki majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stary kociol krowy stoi w innym pomieszczeniu to chce dac tylko zawory kulowe na wejściu i wyjściu żeby nie grzać go niepotrzebnie.

Czyli za niedźwiedziem na wyjściu dajemy trójnik i potem na jedną stronę pompę na grzejniki A na drugą stronę pompę na bojler? A gdzie naczynie przeponowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.