Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uruchamia się samoczynnie CWU w kotle gazowym


Didek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

potrzebuję Waszego wsparcia, chodzi o kocioł gazowym 2-f firmy ACV. Podczas otwarcia maksymalnego tylko zimnej wody z baterii wannowej, uruchamia mi się również CWU w kotle gazowym. Przy mniejszym poborze wody nieprawidłowość nie występuje. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł podczas grzania CW korzysta z czujnika przepływu wody przez kocioł.

Najprawdopodobniej takie zjawisko powstaje podczas max otwarcia baterii wannowej czyli bateria pobiera wodę zimną i jednocześnie z drugiej rury wodę idącą przez kocioł i kocioł się uruchamia.

Winna jest bateria wannowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem każda baterię w domu i kocioł zachowuje się tak samo tzn. uruchamia się na ok. 1 sek. 

Jak  należny podłączyć układ CWU przy kotle 2-f, bo w instrukcji brak informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w kotle nie mam takiego zaworu bo nie potrzeba :(

Chciałbym założyć zwykły bezpieczeństwa z ZZ tylko nie wiem na ile BAR-ów. Czy 3 bar wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w mojej instrukcji takiego schematu brak.

Sprawdziłem jeszcze raz baterie i już jest lepiej, tylko na jednej uruchamia się kocioł ale już bez wentylatora.

Zostawię na razie będę obserwował.

Taki schemat jest w dokumentacji mojego kotła

image.thumb.png.43ce10b620e4742e814f11dd81ebaf1e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach nie montuje naczynia w torze grzania wody tylko wpinam ja przewaznie za reduktorem. Nie zakladam nigdzie zz bo reduktor sam w sobie jest zz plus za wodomierzem antyskazeniowy. Problem z uderzeniami hydr. wtedy znika. Spotkalem sie w takich przypadkach z "bujaniem" wodomierza i nabijaniem rachunkow za wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.