Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek, Pellet, Gaz, Koszt Ogrzewania


FireFlame

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zmiany sposobu ogrzewania domu, z "ekogroszku"

na "gazem". Chciałbym wiedzieć jaka zmiana w kosztach ogrzewania mnie czeka dzisiaj.

Z tego co pamiętam to miałem w najsroższą zimę zużycie dobowe gazu ok ~10m3

Jak to się ma do obecnych cen ?

Ile obecnie trzeba by płacić ?

Trochę dociepliłem dom od tamtej pory, ale i tak plasuje się w dole stawki.

Ile by mnie kosztowało ogrzewanie gazem miesięcznie realnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny gazu chyba zależą od województwa, np.u mnie Lubuskie w pgnig wychodzi mi ponad 2 zł/m3. Ogrzewam mieszkanie w kamiennicy 75m2, piętro - wyżej tylko nie ocieplony strych, same grzejniki.

Wywaliłem kocioł zasypowy zebiec 16kw - i teraz mam termeta gold'a 20kw 2f. Za ten sezon zapłaciłem coś koło 2300zł - jest to mniejsza kwota niż w poprzednią zimę na zasypowcu, tylko nie pamiętam czy rok temu nie było zimniej.

Ja nastawiałem się na rachunki na łącznie 3 tyś.zł, udało się dużo taniej i  strasznie jestem zadowolony, a komfort - hmmm bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje właśnie że przy obecnych cenach węgla nie ma dłużej sensu brnięcie w te czarne złoto.

Też celuję w Termeta Silver albo Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dość chodzenia do kotłowni, rozpalania, podkladania. Po pracy w domu zimno .

Duzo tez zależy od tego jaki obecnie masz kocioł, co mozesz zmienic by bylo dla Ciebie lepiej i bezobslugowo.

Ja chcialem isc w pellet, ale po przeliczeniu kosztow z tym zwiazanych wybralem montaż gazu od podstaw.

Licza sie tez ustawienia kotła by pracowal na niskiej mocy z niska temp.zasilania grzejników. Ustawienia ktore zostawil gosc przy pierwszym uruchomieniu byly nie do zaakceptowania, kociol wlaczal sie co chwilą z temp.55*, na pare minut i gasl. 

W/w ustawienia daly wieksze zużycie i odczucie zimna w domu.

Ja drugi raz bym zrobił tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkam w Lubuskim. Od Września do teraz zużyłem 960m3 gazu. Gaz mam po 1.50zł,1.70zł zależy od zużycia. Mieszkanie 50m2 temperatura od 6 do 23 godz. 22 stopnie a od 23 do 6 rano 20 stopni. W tym ogrzewanie i ciepła woda us kuchenka gazowa. Mieszkanie nie ocieplone. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zz292 mnie nie interesuje po ile jest gaz za m3. Mnie interesuje łączny rachunek za miesiąc, wraz z opłatami za przesył czy co tam jeszcze widnieje na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie i mnie o to chodzi. Aby porównać koszt gaz vs. węgiel, od kogoś kto zmienił przed ostatnim sezonem na gaz (~Ksieciunio dzięki za info) od kilku osób. Ja kiedyś porzuciłem gaz na rzecz węgla, bo było dużo taniej ale mordęga ...

Dzisiaj już mam dość pseudooszczędności. Wolę styro dołożyć ...

Ze starej instalacji gazowej to w zasadzie tylko przyłącze i ewentualnie bojler z wężownicą "Galmet" którym grzeję wodę z kotła C.O., bojler zarąbisty, na 2 i nawet 4 ry osoby spoko te 120l, byle zasilanie ze 60st miało, na dwie to i z 50 ciu daje radę

(wężownica 28 kW) przy kociołku 10 kW co mam. Ewentualnie jeszcze mam termę gazową Ariston 80l 4,5kW z której byłem przezadowolony. Ale wolał bym raczej nie mnożyć źródeł ciepła. Na pewno chciałbym kociołek kondensacyjny, możliwe że właśnie ten Termet. Nie mogę doczytać czy da się  się do niego bez zbędnych bajerów podłączyć zasobnik cwu.

Na pewno muszę nowe grzejniki założyć większej mocy aby kondensacyjnie dało się grzać. Ale większość robót sam zrobię włącznie z pocięciem, gięciem , łączeniem PEX-A. Tak więc aby zakupy, kominiarz, umowa z PGE, nno i holender uruchomienie kotła przez serwis. Myślę jednak że wyjdzie mi taniej niż byle podajnikowiec  z montażem. A już na pewno zapomnę o tym całym bałaganie.

No właśnie, tylko pytanie;  jak zmienią się opłaty za ogrzewanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FireFlame napisał:

No właśnie, tylko pytanie;  jak zmienią się opłaty za ogrzewanie ?

Nawet jak zwieksza sie oplaty za gaz to nie wrócisz do węgla :-) ja nie wracam do węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbudowujesz mnie hopie ...

100-ka w tą czy tamtą za mc. nie robi dziś wielkiej różnicy, tym bardziej gdy chodzi o komfort i zdrowie.

Zresztą czy to będzie dodatkowo "opłata przesyłowa zmienna" za gaz , czy "opłata za transport"

to też nie ma znaczenia, trza żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 975 kWh za 182,5 zł=  18,7 gr za kWh ty masz 1064 kWh za 187,5 zł za 17,6 za kWh. 1 grosz drożej z tym że Ty przez dysze kotła przepuściłeś 120 m3 a on 85 m3.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Ty masz inna taryfę.

Dla mnie najważniejsze jest to, ze jestem mega zadowlony. Uwolnilem sie od węgla i wssystkiego co z tym jest związane.

No i kobieta jest zadowolona :-)

 

jeden kolega z forum przy docieplonym stropie 3x15 welna i dom 150m2 spala 10m3. U mnie w zime wychodziło okolo 7-8m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim roku zmieniłem ogrzewanie kotłem zasypowym na kocioł kondensacyjny. Średnio spalałem 5 ton węgla plus 2 m3 drzewa na podpałkę i okresy przejściowe. Za sezon 2017/2018 zapłaciłem za węgiel plus drzewo ok 3200 zł. W Lipcu 2018 wykonałem ocieplenie ścian 15 cm styropianem białym. Za Cały sezon 2018/2019 od 29 września do 14 kwietnia 1215 m3. Do końca marca zapłaciłem 2569,43 zł. Oczywiście ogrzewanie CWU i jedna kuchenka gazowa. Temperatura od 6 do 23 23 stopnie. Od 23 do 6 21. Rachunek za cały kwieceń 237,52 zł. Czyli cały sezon 2806,95 zł. Wg mnie przy obecnych cenach węgla rachunki po przejściu na gaz nie wzrosną więcej niż 20-30%. A o komforcie cieplnym i wygodzie obsługi nie chce nawet mówić. 

gaz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to będzie robione, tylko kobiete namawiam na rewolucje w domu. Dopiero do niej dotarlo, ze to bedzie generalny remont bo chce ocieplic od środka a mam juz obniżony sufit. Wszystko musze zerwać i od nowa robić - tak to jest jak się kupuje mieszkanie, później wychodza cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.